Uczniowie z Bełchatowa namalowali obraz, a na nim swoje marzenia. Ich dzieło znajdzie się w nietypowym miejscu

i

Autor: RR

Uczniowie z Bełchatowa namalowali obraz, a na nim swoje marzenia. Ich dzieło znajdzie się w nietypowym miejscu [AUDIO]

2023-10-26 15:34

Wielkie malowanie w budynku Straży Miejskiej w Bełchatowie. W rolę prawdziwych artystów wcielili się czwartoklasiści z dwóch szkół podstawowych. W ramach akcji pod nazwą "Listy do świata" przelali na płytę sporych rozmiarów swoje pragnienia. Obraz zostanie umieszczony przed wejściem do budynku miejskich strażników.

Dzieci z Bełchatowa odwiedziły miejscowych strażników miejskich w szczytnym celu. Czteroklasiści przez kilka godzin malowali tam wyjątkowy obraz na którym wyrazili swoje pragnienia wobec świata. Na płótnie pojawił się temat wojny, tolerancji czy ekologii. Obraz zostanie umieszczony na stałe przed wejściem do budynku bełchatowskiej komendy.

Zależało nam na tym, aby dzieci w formie obrazu wyraziły swoje marzenia, pragnienia, to na czym im bardzo zależy. To czego oczekują i potrzebują w świecie, których ich otacza. Mówiąc w skrócie to główne cele naszej akcji „List do świata” – powiedziała Jagoda Nieborak ze Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie Justyna Maciejewska podkreśla, że wspólne malowanie obrazu przyniosło uczniom wiele pozytywnych emocji. Bełchatowska Straż Miejska pokazała w ten sposób dzieciom, że ich marzenia są tak samo ważne, jak dorosłych.

Cieszę, że uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w takiej akcji, która pozwala dzieciom wyrazić swoje marzenia. Mają ich bardzo dużo i fajnie jak my dorośli możemy z perspektywy ich marzeń popatrzeć na świat. Poznajemy wtedy ich potrzeby. I na pewno łatwiej będzie nam później sprostać ich oczekiwaniom w pracy edukacyjno – wychowawczej – powiedziała Justyna Maciejewska, dyrektor SP nr 4 w Bełchatowie.

Obraz namalowany przez uczniów umieścimy przed wejściem do komendy bełchatowskiej Straży Miejskiej. Niech będzie inspiracją i motywacją do ciągłej samorealizacji. Ale też w dążeniu do spełnienia marzeń oraz troską o nasz świat – dodaje Jagoda Nieborak ze Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Materiał Radia Eska Bełchatów:

Dzieci odwiedziły Straż Miejską w Bełchatowie i namalowały wyjątkowy obraz. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Co widzisz na obrazku?
Roztrzęsieni rodzice wbiegli na komisariat z dzieckiem na rękach