Uwaga kierowcy! Policja w Łódzkiem szykuje się do akcji Prędkość

i

Autor: KPP Bełchatów

Uwaga kierowcy! Policja w Łódzkiem szykuje się do akcji "Prędkość"

2022-07-21 14:15

Więcej patroli i kontroli. W piątek, 22 lipca w całym województwie łódzkim odbędzie się policyjna akcja pod hasłem "Prędkość". W działania zaangażują się też policjanci z grupy "SPEED", która w nieoznakowanych radiowozach weźmie na celownik kierowców z "ciężką stopą".

22 lipca na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem "Prędkość". To już kolejna tego typu akcja w tym roku, ale trudno się dziwić, skoro policyjne statystyki wskazują, że nadmierną prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. 

- Nadmierna prędkość, w ostatnim czasie jest przyczyną ok. 21% wypadków drogowych. Niestety, dane statystyczne za okres trwających wakacji są bezwzględne, w 215 wypadkach drogowych na terenie naszego województwa zginęło aż 18 osób. W tym dniu mundurowi skupią się w szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową - informuje policja. 

Policjanci ruchu drogowego, a w szczególności mundurowi z grupy „SPEED”, pełniący służbę w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą nie zauważane.

Podczas działań policjanci będą też przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Jesteś szczęśliwy / szczęśliwa w mieście, w którym żyjesz?
Weterynarz je śniadanie z łosiem