W Bełchatowie będzie drożej za odbiór śmieci. Ile zapłacą bełchatowianie i co sądzą o podwyżce? [AUDIO]

i

Autor: RR

W Bełchatowie będzie drożej za odbiór śmieci. Ile zapłacą bełchatowianie i co sądzą o podwyżce? [AUDIO]

2021-12-02 15:18

Mieszkańcy Bełchatowa znów zapłacą więcej za odbiór śmieci. Od nowego roku stawka wzrośnie o 3 zł 50 gr od osoby, a to oznacza, że bełchatowianie będą płacić blisko 30 zł za segregowane odpady. Ale to i tak mniej niż np. w gminie Bełchatów, gdzie opłata wzrośnie o blisko 10 złotych i będzie wynosić 34 zł.

Podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Bełchatowa radni zatwierdzili nowe stawki za odbiór odpadów. Od 1 stycznia 2022 r. wynosić będzie 29,50 zł od osoby, czyli o 3,50 zł więcej niż obecnie. Jedyną firmą, która przystąpiła do przetargu był Eko-Region. Miasto nie mogło sobie pozwolić na odrzucenie oferty spółki, bo inaczej od nowego roku nie miałby kto odbierać śmieci od mieszkańców. Ale są też dobre wiadomości dla bełchatowian. 

Miasto Bełchatów ogłaszając przetarg w tym zakresie określiło aż 30-miesięczny okres obowiązywania umowy. Oznacza to, że jedyna firma, która złożyła ofertę - Eko-Region, obsługiwała będzie mieszańców od stycznia 2022 r. do końca czerwca 2024 r. Dla mieszkańców to gwarancja utrzymania tych samych stawek przez dwa i pół roku - informuje bełchatowski magistrat. 

A jak mieszkańcy Bełchatowa zareagowali na podwyżkę od nowego roku? 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj co mieszkańcy Bełchatowa mówią o podwyżce za odbiór śmieci

W porównaniu do innych miejscowości z województwa łódzkiego bełchatowska wysokość opłat nie jest wygórowana. Od nowego roku sporo więcej zapłacą m.in. mieszkańcy gminy Bełchatów, gdzie podwyżka wyniesie blisko 10 zł, co oznacza, że obowiązującą stawką będzie 34 zł od osoby. 

- Eko-Region zaproponował takie, a nie inne stawki i samorząd, radni czy wójt nie mają na to żadnego wpływu - tłumaczy wójt gminy Bełchatów, który nie wyklucza, że samorząd będzie mieszkańcom dopłacał. Ale na razie nie chce mówić o szczegółach.  

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Często boisz się o swoje dzieci?
Najpiękniejsza łódzka choinka już świeci! Odpaliła ją firma, która wygrała licytacje!