W gminie Bełchatów ceny za śmieci znacząco...pójdą w dół! Mieszkańcy sporo zaoszczędzą

i

Autor: RR

W gminie Bełchatów ceny za śmieci znacząco...pójdą w dół! Mieszkańcy sporo zaoszczędzą

2022-01-31 13:18

Nie 34 zł, a 19,50 zł zapłacą mieszkańcy gminy Bełchatów za odbiór odpadów segregowanych. Tak zdecydowali gminni radni. Zmiany wejdą w życie od kwietnia.

Na tę informację czekali chyba wszyscy mieszkańcy gminy Bełchatów, których czeka gigantyczna…obniżka za odbiór śmieci. Aktualnie płacą 34 zł miesięcznie za osobę, ale radni zdecydowali, że gmina dopłaci z własnych środków do systemu gospodarowania odpadami. Od 1 kwietnia będzie to 19,50 zł za osobę. 

Obniżenie tych stawek już wcześniej zapowiadał wójt gminy Bełchatów Konrad Koc i słowa dotrzymał. Za odbiór segregowanych odpadów komunalnych mieszkańcy gminy Bełchatów zapłacą teraz mniej aż o prawie 15 złotych.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że opłata w takiej kwocie, jaka jest obecnie, jest dla mieszkańców bardzo dotkliwa - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Jednak właśnie taka kwota wynikała z przetargu. Gdy w listopadzie 2021 roku przedstawialiśmy radzie projekt uchwały ze stawkami na poziomie 34 zł, zapowiadałem, że w pierwszych miesiącach 2022 roku będziemy się starać, by wygospodarować środki, które pozwolą nam na zmniejszenie opłat dla mieszkańców. Słowa dotrzymuję, dziś mogłem radnym zaproponować uchwałę z nowymi, niższymi stawkami za odbiór śmieci. Myślę, że zmiana z 34 zł do 19,50 zł od osoby lub do 17 zł w przypadku posiadania kompostownika będzie już realnie odczuwalna dla każdego domowego budżetu - podkreśla wójt.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od kwietnia. Ta ulga dla mieszkańców zapewne nie byłaby możliwa, gdyby nie fakt, że od nowego roku, po zmianie granic gminy Kleszczów na rzecz gminy Bełchatowa, ta druga zyskała tereny z Elektrownią Bełchatów, co wiąże się z dodatkowym wpływem z podatków od przemysłowego giganta. Mowa o kwocie ponad 60 mln złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy dodatek osłonowy będzie istotny w Twoim budżecie domowym?
Czy wspierasz WOŚP?