bełchatów. koronawirus. szkoła

i

Autor: rr

W szkołach i przedszkolach pustki! Garstka dzieci na zajęciach opiekuńczych

2020-03-12 15:59

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem od dziś zajęcia dydaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach zostały zawieszone. W tzw. okresie przejściowym w czwartek i piątek zamiast lekcji organizowane są zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca placówki oświatowe będą zamknięte.

Zamiast lekcji, zajęcia opiekuńcze. Tak dziś i jutro będą wyglądać szkoły i przedszkola. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone. Placówki oświatowe świecą pustkami. Tak dziś o poranku było m.in. w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie, gdzie pojawiło się zaledwie kilkoro dzieci. Ta frekwencja nie zdziwiła dyrektor szkoły.

- Wiedziałam, że rodzice są rozsądni i pozostawią dzieci w domu. Mimo wszystko tak jest jednak bezpieczniej. Informacja była przekazana na stronie internetowej, portalu społecznościowym i w dzienniku elektronicznym, bo takowy mamy. Ta komunikacja była bardzo sprawna i szybka. To też pomaga - mówi dyrektor "czwórki" Edyta Jasińska.

Zamiast lekcji, zabawa w świetlicy

Nie wszyscy rodzice mają taki komfort, aby zostawić swoją pociechę w domu. Cześć z nich przywiozła dziś dzieci do placówek oświatowych, gdzie znalazły się pod opieką nauczycieli.

- Jak ta opieka wygląda? Przede wszystkim dzieci mają możliwość zabawy. Panie zapewnią im tutaj jakieś zajęcia plastyczne czy zabawy ruchowe. Na pewno nie będą się nudzić - zapewnia Edyta Jasińska.

Od poniedziałku, 16 marca placówki oświatowe będą zamknięte. Zajęcia zawieszone są do 25 marca.

Miasto wdrożyło działania profilaktyczne

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wskutek koronawirusa zamykane są nie tylko szkoły, przedszkola i żłobki. Sezon, wcześniej niż zwykle, zakończyło miejskie lodowisko. Z użycia wyłączone zostały także pozostałe obiekty MCS-u, w tym hala Energia i stadion. Do 25 marca swoją działalność zawiesiły również placówki kultury.

Magistrat apeluje też, aby w miarę możliwości sprawy urzędowe załatwiać online, a wizyty w magistracie ograniczyć do niezbędnego minimum.