W tych miejscach szybko i bezpłatnie naprawisz swój jednoślad! Miejskie stacje naprawy rowerów znów służą pomocą

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Stacje naprawy rowerów w Bełchatowie. Tutaj szybko i bezpłatnie naprawisz swój jednoślad!

2021-03-23 14:18

Powoli rozkręca się sezon rowerowy, a na wszystkich miłośników dwóch kółek, którzy nie mają miejsca, lub narzędzi by usuwać usterki w swoich jednośladach, w Bełchatowie znów czekają samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Urządzenia musiały przejść niezbędną konserwację, bo nie wszyscy korzystali z nich jak należy, a nie brakowało też przypadków kradzieży.

Ze stacji obsługi rowerów mogą korzystać zarówno rowerzyści, którzy nie mają własnych narzędzi, ale także ci, których w trakcie jazdy zaskoczyła drobna awaria. Stacje wyposażone są bowiem w zestaw potrzebnych narzędzi, m.in. wkrętaki krzyżowe i płaskie, klucze nastawne, zestaw kluczy imbusowych oraz pompkę z adapterem na różne rodzaje zaworów.

Nie wszyscy mieszkańcy mają warunki do samodzielnej naprawy swoich jednośladów. A stacje właśnie takie możliwości dają. W kilku punktach Bełchatowa można szybko i sprawnie przeprowadzić drobne regulacje hamulców czy przerzutek. Dodatkowo korzystać z nich mogą nie tylko rowerzyści. Przydać się mogą chociażby rodzicom z wózkami dziecięcymi czy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach – podkreśla wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, który jednocześnie był pomysłodawcą montażu stacji w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

Na terenie Bełchatowa są trzy stacje naprawy rowerów: na Alei Wyszyńskiego, skrzyżowaniu ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy oraz przy skateparku na Binkowie. Warto dodać, że w tej ostatniej lokalizacji stacja została dodatkowo wyposażona w uchwyt na deskorolki, dzięki czemu możliwe jest także przeprowadzenie drobnych napraw deski.

Przypomnijmy, że stacje obsługi rowerów - zwycięski projekt BO, kosztowały nieco ponad 13 tys. zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy Kazimierz Marcinkiewicz poradzi sobie w MMA?
Piotr Pisula, Porozumienie Rezydentów: Niedzielski nie przygotował opieki zdrowotnej na III falę [Super Raport]