Szlachetna Paczka

i

Autor: media.szlachetnapaczka.pl

W tym roku zabraknie Szlachetnej Paczki w Bełchatowie. Znamy przyczyny tej decyzji

2020-11-06 15:33

Nie będzie weekendu cudów, nie będzie wsparcia dla najuboższych rodzin. Po raz pierwszy od 10 lat w Bełchatowie nie odbędzie ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka.

O tej szczytnej akcji słyszał już zapewne każdy - w mniejszym lub większym stopniu. Dzięki niej od lat tysiące wolontariuszy i darczyńców w całej Polsce wspierają rodziny w potrzebie. Nie inaczej będzie w tym roku. Pomimo pandemii w wielu miastach trwa mobilizacja do 20. finału Szlachetnej Paczki. Niestety, z tego grona wypadł w tym roku Bełchatów.

Dlaczego tegoroczna edycja nie odbędzie się w Bełchatowie? Powód jest jeden - zabrakło lidera, który pokierowałby zespołem.

- Liderzy się zgłaszali, owszem, ale nie były to odpowiedzialne osoby i w trakcie rekrutacji rezygnowały. Dalsze poszukiwania, ze względu na brak czasu, nie miały już sensu - wyjaśnia Justyna Wyszkowska ze stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki.

Tym samym 20. edycja Szlachetnej Paczki w Polsce okazała się mało szczęśliwa dla Bełchatowa.

A co z kilkunastoma wolontariuszami z Bełchatowa, którzy zgłosili się do akcji?

- Zaproponowaliśmy tym osobom, aby dołączyły do akcji w miastach sąsiadujących z Bełchatowem. Niestety, ze względów logistycznych ta opcja upadła - dodaje Justyna Wyszkowska.

W całej Polsce akcja nabiera rozpędu. 14 listopada otwarta zostanie baza rodzin, które potrzebują pomocy. Choć Szlachetna Paczka nie zawita w tym roku do Bełchatowa, to zachęcamy darczyńców do wspomagania rodzin z innych miast, także tych sąsiadujących z Bełchatowem. Szlachetna Paczka odbędzie się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach, Radomsku czy Pajęcznie.

Młodzieżowe Słowo Roku - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo boomer?
Pierwsi pacjenci trafili na Narodowy