Wakacje na półmetku. Co ciekawego będzie się działo w Bełchatowie w sierpniu? Nudy nie będzie!

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Wakacje na półmetku. Co ciekawego będzie się działo w Bełchatowie w sierpniu? Nudy nie będzie!

2021-08-04 12:15

Wakacje pędzą jak szalone. Uczniowie rozpoczęli właśnie drugi miesiąc leniuchowania, choć wierzymy w to, że letni czas jednak spędzają aktywnie. Dla takich osób mamy sporą porcję informacji, co jeszcze ciekawego wydarzy się w Bełchatowie w najbliższych tygodniach. A tych atrakcji będzie całkiem sporo.

Jak zwykle ciekawych zajęć nie zabraknie w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Od 9 do 13 sierpnia MCK proponuje wspólne muzykowanie, czyli „Jam Session” i otwartą sesję nagraniową. Na 16-18 sierpnia oraz 27 sierpnia zaplanowane są zajęcia ceramiczne „Ogród sztuk”, każdego roku cieszą się sporą popularnością. Będzie też okazja, aby zamienić się w naukowca. Podczas zajęć „Tajemniczy mikroświat” młodzież pozna budowę i działanie mikroskopu biologicznego oraz parametry, funkcje i oprogramowanie cyfrowych kamer mikroskopowych. Na 16 i 20 sierpnia MCK przygotował darmowe seanse w kinie Kultura. Wakacyjne zajęcia zwieńczy gra miejska „Ale objazd”, która ma się odbyć 29 sierpnia. Gra przeznaczona jest dla mieszkańców Bełchatowa i okolic, którzy połączą się w grupy liczące maksymalnie 4 osoby (może to być rodzina lub grupa przyjaciół). Gracze będą wykonywać zadania, szukać odpowiedzi na zagadki i zdobywać punkty. Liczy się tu również niebanalny strój – dodatkowo punktowane będzie oryginalne przebranie dla całej drużyny. Aby zgłosić swoje uczestnictwo należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz oświadczenie (do pobrania na stronie mckbelchatow.pl) i przesłać je na adres mck@mckbelchatow.pl w terminie do 24.08.2021 r. Na uczestników gry miejskiej czekają nagrody.

Bełchatowskie muzeum przygotowało warsztaty „Co ty pleciesz?” i „W kuchni malowane” – to zajęcia tematycznie związane z rękodzielnictwem. Podczas pierwszych dzieci poznają podstawy sztuki tkackiej. Wszystko po to, by na krosienkach tkackich stworzyć własne makatki z kolorowych włóczek. Na warsztaty placówka zaprasza od 9 do 12 sierpnia. Z kolei „W kuchni malowanie” to zdobienie drobnych narzędzi kuchennych – takich, jak: deseczki, łyżki, widelce – w tradycyjne wzory inspirowane ludowymi haftami oraz wycinankami. Zajęcia zaplanowane są od 16 do 18 sierpnia. Więcej szczegółów na stronie: muzeum.belchatow.pl.

Z kole Miejska i Powiatowa Biblioteka w Bełchatowie zaprasza na „Czytanie na zielonym dywanie”. W dniach 24 i 28 sierpnia w filii nr 4 będzie można posłuchać popularnych i tych mniej znanych przygód dziecięcych bohaterów. Przez całe wakacje będzie też można wziąć udział w akcji „Paszport Czytelnika”, w której trzeba wykazać się znajomością literatury, ale też kreatywnością, pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Czekają tam też interesujące wystawy, które nacieszą oko niejednego zwiedzającego. O tych i dodatkowych letnich propozycjach więcej przeczytacie na stronie: biblioteka.belchatow.pl.

Przed nami jeszcze kilka imprez w ramach miejskiego „Lata w mieście”. Już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia miasto zaprasza na „muzyczną niespodziankę”, czyli muzyczną podróż sentymentalną. Jak mówi sama nazwa koncert ma być muzyczną niespodzianką, dlatego do końca nie zdradzamy co będzie się działo. Na pewno będzie okazja, aby posłuchać muzyki na żywo – przebojów z lat 20., 60. i 80., ale nie tylko. W programie znajdą się też nieco nowsze piosenki i standardy rock and rolla. Przy okazji będzie można wypocząć w strefie relaksu, gdzie ustawione będą leżaki. Koncert rozpocznie się o godz. 20.

14 sierpnia znów warto będzie odwiedzić muzeum, a dokładniej park, gdzie odbędzie się Piknik ze Stefanem i Nelly. Jego głównym punktem będzie inscenizacja historyczna – odegrana zostanie scena śmierci młodego Hellwiga z 1920 roku. Wydarzenie będzie też nawiązywać do 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. Z kolei dzień później, 15 sierpnia odbędzie się Bieg Tropem Wilczym upamiętniający żołnierzy wyklętych. Biegacze będą mieć do pokonania symboliczny dystans 1936 metrów – nawiązujący do daty śmierci ostatniego z niezłomnych. Zapisy na Bieg Tropem Wilczym wciąż trwają.

W piątek, 20 sierpnia wystartuje kolejny zlot food trucków. Potrwa on do niedzieli, 22 sierpnia. Na placu Narutowicza zaparkują samochody, z których serwowane będą potrawy z różnych stron świata. Na 21 sierpnia zaplanowane jest kolejne sportowe wydarzenie tym razem dla fanów szaleństw na rowerach i hulajnogach. „Nie pompujesz – nie jedziesz” to ogólnopolska impreza, a wystartować w niej może każdy chętny.

Niedziela, 29 sierpnia upłynie pod znakiem „Piknik w harmonii z naturą”. Na błoniach przy Muzeum Regionalnym będzie czekało wiele eko-atrakcji. Poznamy również laureatów miejskiego konkursu fotograficznego „Zielony Bełchatów – naturalnie”. Tego dnia wieczorem będzie zaś można zrelaksować się podczas letniego „Kina na leżach”, które rozbije się przy plenerowej scenie Gigantów Mocy. Tym razem pod chmurką na dużym ekranie będzie można obejrzeć polską komedię „Pech to nie grzech”.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
W jakim sklepie najczęściej kupujesz wyprawkę szkolną?
Bydgoszcz: Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty