Wichura narozrabiała w Bełchatowie. Strażacy mieli pełne ręce roboty

i

Autor: RR

Wichura narozrabiała w Bełchatowie. Strażacy mieli pełne ręce roboty

2022-01-17 15:10

Zerwana instalacja fotowoltaiczna z budynku szkoły, uszkodzone dachy i połamane drzewa na drogach – to bilans strat po wichurze, która przeszła dzś przez Bełchatów. Szkód było tak dużo, że strażacy nie nadążali z interwencjami.

Dzisiejsza wichura z burzą, która przeszła przez Polskę nie oszczędziła też Bełchatowa. Wystarczyło kilka minut, aby wyrządzić wiele szkód. Strażacy dwoili się i troili, aby jak najszybciej posprzątać po załamaniu pogody. 

- Mieliśmy 5 zerwanych dachów, 17 powalonych drzew na jezdnie, 4 zerwane przewody energetyczne i jeszcze jeden przypadek zerwania instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły przy ulicy Sienkiewicza - powiedział nam Michał Wieczorek, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Te informacje były z godziny 12, a strażacy cały czas dostawali zgłoszenie o kolejnych interwencjach. 

Burza śnieżna, która przeszła nad województwem łódzkim pozbawiła prądu ponad 140 tys. odbiorców. Aktualnie sytuacja się poprawie. Wg informacji z godz. 15.10, bez energii elektrycznej pozostawało 53 tys. odbiorców w Łódzkiem. Z czego 8 tys. dotyczyło Rejonu Energetycznego Bełchatów. 

- Jeśli chodzi o rejon bełchatowski to większości domów prąd powinien wrócić do godzin wieczornych - powiedziała Alina Chwiejczak z PGE Dystrybucja oddział Łódź. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wolisz góry czy morze?
Pogodowy armagedon w województwie śląskim. Zamieć śnieżna przechodzi przez Śląsk!