Jechał kompletnie pijany i awanturował się z policją. Agresywny 50-latek usłyszał zarzuty

i

Autor: Pixabay

Jechał kompletnie pijany i awanturował się z policją. Agresywny 50-latek usłyszał zarzuty

2022-01-14 14:42

3 zarzuty usłyszał 50-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który najpierw jechał autem z ponad 3 promilami w organizmie, a następnie wyzywał i szarpał policjantów. Teraz będzie się gęsto tłumaczył przed sądem.

12 stycznia po godzinie 18 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy bmw w miejscowości Dobrzelów w powiecie bełchatowskim. Mundurowych wezwał świadek zdarzenia. Według jego relacji mężczyzna nie trzymał toru jazdy, a następnie skręcając na parking wjechał na krawężnik. 

- Zgłaszający nabrał podejrzeń co do trzeźwości kierującego i postanowił to sprawdzić. Szybko okazało się, że jego przypuszczenia są trafne. Mężczyzna wysiadł z auta i zataczając się wszedł do sklepu. W takiej sytuacji świadek wezwał na miejsce patrol policji, a sam uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, kiedy ten wyszedł ze sklepu. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W czasie zatrzymania był agresywny i wulgarny wobec interweniujących policjantów. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

50-latek stracił już swoje prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. Dodatkowo podejrzany odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy przeszkadzają Ci bohomazy i wulgarne napisy w miejscach publicznych?
Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!