Wiemy, kiedy ruszy stok na Górze Kamieńsk! Wkrótce otwarcie pierwszej trasy

i

Autor: OSiR Góra Kamieńsk Ferie wystartowały. Które stoki narciarskie w Małopolsce są gotowe?

Wiemy, kiedy ruszy stok na Górze Kamieńsk! Wkrótce otwarcie pierwszej trasy

2022-01-11 14:15

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę, 15 stycznia, na Górę Kamieńsk będą mogli zawitać pierwsi narciarze. Taką informację usłyszeliśmy dziś w ośrodku. Póki co ma ruszyć licząca 150 metrów trasa nr 3, czyli dla początkujących. A co z pozostałymi? Więcej informacji w tym artykule.

Na Górze Kamieńsk w Łódzkiem trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia sezonu zimowego. Produkcja białego puchu idzie tam pełną parą. Jest go już na tyle dużo, że można myśleć o otwarciu stoku. Pierwsza z trzech dostępnych tam tras ma ruszyć 15 stycznia. Mowa o trasie nr 3, czyli dla początkujących. 

- Mogę powiedzieć, że na 95% uda nam się tę trasę udostępnić - poinformował Janusz Paduch z OSiR Góra Kamieńsk. 

O jakimś szaleństwie na śniegu nie ma co mówić, bo trasa nr 3 liczy zaledwie 150 metrów. Ale od czegoś warto zacząć. Dla mniej wymagających narciarzy, a przede wszystkim dla tych początkujących, powinna wystarczyć.

Kiedy ruszą kolejne trasy?

Na pełne otwarcie stoku i uruchomienie dwóch kolejnych, większych tras trzeba jeszcze poczekać. Wszystko będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Póki co trwa naśnieżanie stoku.

- Do dyspozycji mamy 18 armatek, w tym 4 nowe, które są wysokiej klasy i w pełni zautomatyzowane - wymienia Cezary Płoszka z ośrodka. 

Identyczny sprzęt produkuje biały puch w Alpach czy Tatrach. Każda z armatek na Górze Kamieńsk w jedną godzinę potrafi wytworzyć nawet 80 metrów sześciennych sztucznego śniegu. Oczywiście przy optymalnych warunkach, czyli odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Im niższa, tym lepiej. 

Wszystkie zimowe atrakcje przeszły niezbędny przegląd techniczny i też czekają na otwarcie. Mowa o kolejce linowej, wyciągu talerzykowym i orczykowym oraz przenośniku taśmowym. 

Góra Kamieńsk to największy stok narciarski w centralnej Polsce. Jeśli tylko jest otwarty, przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całego Łódzkiego i ościennych województw. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu grozi mandat 2500 zł. Czy to odpowiednia kwota?
Latająca przyczepa za audi. Wszystko nagrała kamera radiowozu