Wjechał do rowu i uderzył w znak drogowy. 62-latek wydmuchał ponad 2,5 promila

i

Autor: RR

Wjechał do rowu i uderzył w znak drogowy. 62-latek wydmuchał ponad 2,5 promila

2022-07-13 14:08

Nawet do 5 lat więzienia grozi 62-latkowi, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierowca miał również zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Swoją jazdę zakończył w rowie, uderzając w znak drogowy.

11 lipca o godz. 14.30 oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki policji skierował mundurowych do miejscowości Osina w gminie Szczerców. Zgłoszenie dotyczyło obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu zgłaszający oświadczył, że jadąc drogą Osiny – Dębina zwrócił uwagę na jadącego przed nim volkswagena. Kierowca nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”. W pewnym momencie zjechał do rowu i zatrzymał się najeżdżając na znak drogowy. Świadek zdarzenia natychmiast zareagował. Zatrzymał swoje auto i podszedł do kierowcy volkswagena. Gdy upewnił się, że kierowca jest pijany, zgasił silnik pojazdu, zabrał kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.

- Mundurowi sprawdzili trzeźwość 62-letniego mieszkańca gminy Szczerców. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nieodpowiedzialny kierowca miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd - informują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna musi się liczyć też z konsekwencjami finansowymi.

Masz dla nas ciekawy? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy.

Sonda
Czy kara dla policjantów powinna być wyższa?
Niezwykłe znalezisko w iglicy kościoła