Wahadło na ulicy Okrzei. Mieszkańców Bełchatowa czekają utrudnienia

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Wahadło na ulicy Okrzei. Mieszkańców Bełchatowa czekają utrudnienia

2022-07-12 12:30

Od środy, 13 lipca, w rejonie budowanego właśnie łącznika między ulicami Okrzei a Kopeckiego, wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. W obrębie skrzyżowania postawiona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch odbywać się tam będzie wahadłowo.

W ramach budowy łącznika ulica Okrzei ma zostać rozbudowana o dodatkowe pasy – włączenia w budowany właśnie łącznik oraz wyłączenia w ul. Okrzei. Wykonana zostanie nowa konstrukcja oraz nawierzchnia. Dodatkowo powstanie także chodnik wraz ze ścieżką rowerową. W związku z tym konieczne będzie wprowadzenie w tym rejonie tymczasowej organizacji ruchu. Chodzi skrzyżowanie, które skomunikuje powstający łącznik z ulicą Okrzei.

- Od środy, 13 lipca, z ruchu wyłączony zostanie jeden pas jezdni ulicy Okrzei. Kierowcy poruszający się w tych okolicach powinni być przygotowani na to, że ruch odbywać się tam będzie wahadłowo. By był on jak najpłynniejszy, sterować nim będzie sygnalizacja świetlna - informuje bełchatowski magistrat. 

Przypomnijmy, że nowa droga prowadzić będzie przez nieużytki między targowiskiem miejskim a osiedlem Okrzei. Zgodnie z projektem w ramach inwestycji powstanie jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, most na rzece Rakówce oraz obustronne chodników. Nowa droga będzie miała oświetlenie, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Łącznik powinien być gotowy najpóźniej we wrześniu 2023 roku. Koszt budowy tej ponad półkilometrowej drogi to nieco ponad 5,7 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Uważasz, że dobrze znasz przepisy ruchu drogowego?
Przejechał na czerwonym, później było tylko gorzej. Spotkała go sroga kara