Wjechał do rowu, zostawił auto i uciekł. 26-latek spod Bełchatowa był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Wjechał do rowu, zostawił auto i uciekł. 26-latek spod Bełchatowa był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2 promile

2021-12-13 13:46

Dwa zarzuty dla 26-letniego kierowcy z powiatu bełchatowskiego, który po pijanemu wjechał do rowu i utknął na polu. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia tuż przed północą w miejscowości Trakt Puszczański w gminie Szczerców. Policjanci dostali zgłoszenie, że kierujący oplem corsa wjechał do rowu i utknął na polu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 

- Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali świadka, który wskazał, w którym kierunku oddalił się kierowca opla. Chwilę później mundurowi namierzyli właściciela corsy. 26-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego tłumaczył policjantom, że czekał na lawetę. Był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie - relacjonują bełchatowscy policjanci. 

Na tym nie koniec. Okazało się, że 26-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku?
Zamość: Za zwrócenie im uwagi na brak maseczek, rzucili się na mundurowych