Wpadł sklepowy złodziej drogich alkoholi. Nie uwierzysz, na co jeszcze się połasił!

i

Autor: Pixabay

Wpadł sklepowy złodziej drogich alkoholi. Nie uwierzysz, na co jeszcze się połasił!

2021-04-19 15:30

Policja zatrzymała 22-letniego mieszkańca Bełchatowa, który wynosił drogie alkohole z marketów. Okazało się, że koneser ekskluzywnych trunków kradł też czekolady, a nawet warzywa i owoce. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

W połowie kwietnia bełchatowscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie Bełchatowa. Wartość strat zawiadamiający oszacował na ponad tysiąc złotych. O kradzież podejrzewał bełchatowianina, który jest częstym klientem sklepu. Sprawca z półek wybierał tylko drogie alkohole i nie płacąc za towar przechodził przez kasy. Zachowanie mężczyzny zarejestrował monitoring.

- Okazało się, że podejrzewany to notowany 22-latek, dobrze znany miejscowej policji z innych spraw. Dodatkowo śledczy ustalili, że sprawca ma na swoim koncie jeszcze inne kradzieże, gdzie oprócz alkoholu kradł czekoladę oraz warzywa i owoce. Amator cudzej własności nie przebywał jednak w miejscu zamieszkania, ale jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Został namierzony w sobotę, 17 kwietnia przez policjantów z bełchatowskiej patrolówki - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Mieszkaniec Bełchatowa usłyszał zarzuty kradzieży, do popełnienia których przyznał się. Właściciele sklepów łącznie oszacowali straty na ponad 2 tysiące złotych.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wychowanie Do Życia w Rodzinie - to potrzebny przedmiot w szkole?
Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie