Wracają porody rodzinne w szpitalu w Bełchatowie. Jakie zasady obowiązują?

i

Autor: Pixabay

Wracają porody rodzinne w szpitalu w Bełchatowie. Jakie zasady obowiązują?

2021-06-14 16:20

To z pewnością bardzo dobre wiadomości dla przyszłych rodziców. Od poniedziałku, 14 czerwca wracają porody rodzinne w szpitalu w Bełchatowie. Są dopuszczone przy spełnieniu kilku warunków. Jakich? Więcej szczegółów w tym artykule.

W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną oraz ze względu na liczne prośby pacjentów, dyrekcja szpitala w Bełchatowie podjęła decyzję, że od 14 czerwca zostają wznowione porody rodzinne w bełchatowskiej lecznicy. Obowiązują jednak nowe zasady.

1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca wskazana przez rodzącą, bez jakichkolwiek objawów chorobowych.

2. Osoba towarzysząca potwierdza, że jest w pełni zaszczepioną p/ko COVID-19 lub uzyskała negatywny wynik testu PCR w kierunku SARS-CoV-2 do 72 godz. przed porodem (kwestia dotycząca testu ma być jeszcze jutro omawiana przez dyrekcję szpitala i kierownictwo oddziału - przyp. red.)

3. Osoba towarzyszącą ma bezwzględny obowiązek przestrzegania aktualnych zasad reżimu sanitarnego: zachowuje bezpieczny dystans (1,5m) wobec innych osób, przed wejściem na salę porodową myje i dezynfekuje ręce, przez cały okres pobytu w szpitalu stosuje się do obowiązku zakrywania nosa i ust.

4. Czas pobytu osoby towarzyszącej na bloku porodowym określa personel medyczny.

Szpital zaznacza, że brak akceptacji powyższych zaleceń lub niestosowanie się do nich, na którymkolwiek etapie porodu skutkuje cofnięciem zgody na towarzyszenie rodzącej podczas porodu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wysokość wynagrodzenia powinna być zależna od narodowości?
Miał paczkę wartą prawie 2 miliony! Dorwali go w garażu