Wszystkich Świętych 2021: organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie. Co czeka na kierowców?

i

Autor: RR

Wszystkich Świętych 2021: organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie. Co czeka na kierowców?

2021-10-28 12:52

1 listopada za pasem, a to oznacza, że przy największym cmentarzu w Bełchatowie, jak co roku, będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Zmiany będą niemal identyczne jak w latach poprzednich. Dotyczy to również kursowania emzetek. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Dzień Wszystkich Świętych wiąże się z natężonym ruchem wokół cmentarzy. Nie inaczej jest w Bełchatowie, gdzie największą nekropolię, przy alei Włókniarzy, odwiedzają tłumy ludzi, także tych, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski. To m.in. z myślą o nich, każdego roku wprowadzana jest tymczasowa organizacja ruchu. W tym roku będzie wyglądać tak samo jak w ostatnich latach.

Organizacja ruchu przy cmentarzu w Bełchatowie. Jak dojechać i wyjechać z nekropolii?

Zmiana organizacji ruchu ma ułatwić kierowcom i pieszym poruszanie się w rejonie bełchatowskiego cmentarza. Oto najważniejsze zmiany:

⇒ Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej – odcinek ten przeznaczony będzie na parking,

⇒ Ruch drogowy przeniesiony będzie na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.

⇒ Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny.

⇒ Wyjazd z cmentarza będzie możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną.

Szczegółowy plan organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać 1 listopada, zamieszczamy na mapce.

Organizacja ruchu przy cmentarzu w Bełchatowie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Wszystkich Świętych 2021. Komunikacja miejska w Bełchatowie

Mamy też ważną wiadomość dla tych, którzy korzystają z emzetek. Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linni będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicami Czapliniecką i Lipową. Jednocześnie bełchatowscy urzędnicy zachęcają, aby korzystać z tej formy komunikacji, zwłaszcza, że jest darmowa. 

Przy bełchatowskich cmentarzach nie zabraknie też patroli policji i straży miejskiej. Mundurowi będę pilnować porządku i pomagać kierowcom. Z kolei od 29 października do 2 listopada policjanci będą prowadzić akcję "Znicz 2021". Zapowiadają liczne patrole i kontrole na drogach, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Już teraz apelujemy, aby zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Czy kobieta mogłaby zostać księdzem w Kościele Rzymsko-Katolickm?

Pytanie 1 z 1
Czy kobieta mogłaby zostać księdzem w Kościele Rzymsko-Katolickm?
Jurowce. Pędził 138 km/h mając 1,5 promila alkoholu w organizmie