Wszystkich Świętych 2023. Organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie [mapka]

i

Autor: RR

Wszystkich Świętych 2023. Organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie [mapka]

2023-10-30 9:30

Stawiają na sprawdzone rozwiązania. Tegoroczna organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie będzie taka, jak w latach poprzednich. Dotyczy to jednego dnia, czyli 1 listopada od godziny 6 do 22. Okolice nekropolii patrolować będą straż miejska i policja.

Dzień Wszystkich Świętych zwykle wiąże się z natężonym ruchem wokół cmentarzy. Aby ułatwić poruszanie się zarówno pieszych, jak i kierowców, tego dnia wokół nekropolii przy alei Włókniarzy miasto wprowadzi zmianę organizacji ruchu. Będzie identyczna, jak w latach wcześniejszych. Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic: Czaplinieckiej i Lipowej. Dojechać i wrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną. Odcinek ten tradycyjnie już służyć będzie jako parking. W związku z tym ruch odbywać się będzie ulicą Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej – Lipową w kierunku Wrocławia.

Dojechać i wrócić z cmentarz będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Z kolei wyjazd z cmentarza możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną. Szczegółowa mapa z planowaną zmianą organizacji ruchu znajduje się pod artykułem.

Prosimy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, zarówno strażników miejskich jak i policji. Będziemy pomagać parkować pojazdy oraz pilnować porządku. Prosimy także o wcześniejsze udanie się na cmentarz, nie na ostatnią chwilę. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwowych momentów, bo tego dnia ruch przy cmentarzu pewnie będzie duży – mówi komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

Dodatkowo strażnicy będą mieć ze sobą startery. Każdy zatem kierowca, który będzie mieć problem z uruchomieniem swojego samochodu, może liczyć na pomoc. W tym celu wystarczy zadzwonić pod całodobowy numer alarmowy 986. Można także taką potrzebę zgłosić strażnikom bezpośrednio na cmentarzu lub jego okolicy.

Komunikacja miejska

Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linii będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicami Czapliniecką i Lipową.

Wszystkich Świętych 2023. Organizacja ruchu przy największym cmentarzu w Bełchatowie [mapka]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie
Sonda
Weźmiesz udział w Marszu Niepodległości 2023 w Warszawie?
Piękna pogoda zachęcała do cmentarnych porządków