Dzieci z bełchatowskich szkół głosowały w wyborach. Wybierały swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej [AUDIO]

i

Autor: RR

Wybory w szkołach w Bełchatowie. Dzieci głosowały na swoich kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej [AUDIO]

2021-11-04 15:00

Dzieci i ryby głosu nie mają? Z pewnością nie dotyczy to dzieciaków z Bełchatowa, które dziś brały udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej. W każdej szkole stanęły urny wyborcze, a głosowanie odbywało się pod czujnym okiem komisji złożonej z nauczycieli.

Najpierw była kampania wyborcza, a teraz przyszedł czas na same wybory. W czwartek, 4 listopada w bełchatowskich szkołach uczniowie mieli dodatkowe zadanie do wykonania. W placówkach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie.

Uczniowie mogli poczuć się jak dorośli, bo wszystko zostało zorganizowane od A do Z. Były zatem urny wyborcze, karty do głosowania, a nad wszystkim czuwała komisja złożona z nauczycieli. Uczniowie mogli zagłosować po okazaniu legitymacji szkolnej. Jedni podchodzili do tematu nieśmiało, drudzy z dużą ciekawością i zainteresowaniem. Debiutanckie wybory były dla nich sporym przeżyciem. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Uczniowie z bełchatowskich szkół głosowali w wyborach. Posłuchaj wypowiedzi dzieci i dyrekcji szkoły

Wyniki wyborów mają być podane najpóźniej 5 listopada.

W skład Młodzieżowej Rady Miasta wchodzić będą przedstawiciele 7 i 8 klas podstawówek, a także szkół ponadpodstawowych i zespołów szkół ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa. Każda z podstawówek może wyłonić jednego swojego przedstawiciela, a szkoły ponadpodstawowe i zespoły szkół ponadpodstawowych po dwóch reprezentantów.  

Po wyłonieniu młodych radnych, na pierwszym posiedzeniu wybrane zostanie prezydium. Ustalony będzie również plan pracy tego organu. Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej ma trwać dwa lata.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy jesteś za nauczaniem zdalnym?
Olsztyn. Ukradli Audi A6 z podziemnego garażu. Szuka ich policja