Wybuch butli z gazem w domu pod Bełchatowem. 41-latka trafiła do szpitala

i

Autor: PSP Bełchatów

Wybuch butli z gazem w domu pod Bełchatowem. 41-latka trafiła do szpitala

2023-07-03 9:13

Trwa wyjaśnianie okoliczności wybuchu butli z gazem w jednym z domów w Kielchinowie pod Bełchatowem. Drewniany budynek został doszczętnie zniszczony, a do szpitala z rozległymi oparzeniami trafiła 41-letnia kobieta.

Do dramatycznego zdarzenia w Kielchinowie w gminie Bełchatów doszło w niedzielę, 2 lipca we wczesnych godzinach popołudniowych. Dokładnie o godz. 13.30 do bełchatowskich strażaków wpłynęło zawiadomienie o wybuchu butli z gazem w jednym z domów jednorodzinnych. 

- Do wybuchu doszło w budynku drewnianym pokrytym blachą. Dom został doszczętnie zniszczony. Kobieta znajdowała się pod opieką sąsiada pod posesją. Zastępy straży pożarnej udzieliły jej pierwszej pomocy medycznej, a następnie przekazały przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Bełchatowie - mówi Michał Wieczorek, oficer prasowy KP PSP w Bełchatowie.

W działaniach brało udział 6 zastępów strażaków. Śledztwo w tej sprawie prowadzą bełchatowscy policjanci. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy chciałbyś na stałe zamieszkać za granicą?
Legendarni złodzieje samochodów z Wołomina złapani! „Lala” i „Góral” w rękach policji