Policja z Bełchatowa zatrzymała złodzieja paliwa. 37-latek wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: RR

Policja z Bełchatowa zatrzymała złodzieja paliwa. 37-latek wpadł na gorącym uczynku

2022-04-06 14:19

Dwa zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 37-letni mieszkaniec Bełchatowa, który kradł paliwo ze zbiorników ciężarówek. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W nocy z 3 na 4 kwietnia dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który kradł paliwo ze zbiornika ciężarówki. Zgłaszającym był kierowca ciągnika siodłowego scania, który sprawcę przyłapał na gorącym uczynku. 

- Zawiadamiający poinformował, że o godzinie 1.20 w nocy wyszedł z domu, ponieważ chciał przygotować pojazd do podróży. Zbliżając się do auta usłyszał niepokojące odgłosy dobiegające od strony auta. Zauważył tam mężczyznę, który pochylał się nad zbiornikiem paliwa pojazdu. W ręku trzymał wąż, którego jeden koniec znajdował się we wlewie baku. Obok, na ziemi stały plastykowe pojemniki. W takiej sytuacji o zdarzeniu zaalarmował policję, a sam ujął podejrzewanego mężczyznę - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Policjanci zatrzymali 37-letni bełchatowianina, a w jego toyocie znaleźli niezaprzeczalne kolejne dowody jego nieuczciwej działalności - zbiorniki z paliwem. Sprawca trafił do policyjnej celi, a straty oszacowano na ponad tysiąc złotych.

- Kiedy sprawą zajęli się śledczy okazało się, że mężczyzna ten może mieć związek z innym, podobnym włamaniem, które miało miejsce kilka godzin wcześniej na terenie Bełchatowa. Ze zbiornika paliwa ciężarowego, w ten sam sposób również skradziono paliwo, a straty oszacowano na ponad 800 złotych. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanemu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem - dodają mundurowi. 

Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy zamierzasz zatankować na zapas przed Wielkanocą?
Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania