Z Legii Warszawa do GKS-u Bełchatów. Brunatni zbroją się przed rundą wiosenną

i

Autor: GKS Bełchatów

Z Legii Warszawa do GKS-u Bełchatów. "Brunatni" zbroją się przed rundą wiosenną

2022-01-14 15:50

Rozkręca się transferowa karuzela. Nie śpią też działacze GKS-u Bełchatów, którzy dokonali pierwszych wzmocnień przed walką o utrzymanie w eWinner 2 Lidze. Więcej o nowych twarzach w bełchatowskiej drużynie w tym artykule.

Już od ponad tygodnia piłkarze GKS-u Bełchatów przygotowują się do rundy wiosennej rozgrywek eWinner 2 Ligi. Bełchatowianie trenują na własnych obiektach. W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze zmiany w kadrze "Brunatnych". Klub ogłosił pozyskanie dwóch zawodników, a to z pewnością dopiero początek. 

Pierwszym pozyskanym zawodnikiem jest Nikodem Niski z Legii Warszawa. Blisko 20-letni obrońca został wypożyczony ze stołecznego klubu do końca sezonu. Były młodzieżowy reprezentant Polski wzmocni rywalizację na prawej obronie. To nie koniec zbrojeń „Brunatnych” w walce o utrzymanie w 2 lidze. Klub zakontraktował też napastnika Szymona Lewickiego. To były król strzelców 1 ligi. 33-letni zawodnik podpisał półroczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Są też ruchy transferowe w drugą stronę. Z drużyną pożegnał się 18-letni bramkarz Kewin Komar. Wychowanek "Brunatnych" przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do I-ligowej Puszczy Niepołomice. Drużynę opuścił też słowacki obrońca Martin Klabnik. Doświadczony zawodnik wraca do rodzimej ekstraklasy, gdzie będzie reprezentował barwy FK Pohronie. 

Martin otrzymał ofertę z gatunku „nie do odrzucenia”, więc przystaliśmy na jego prośbę o odejście zimą - mówi dyrektor sportowy GKS Bełchatów, Wojciech Robaszek. - Z pewnością chcielibyśmy tego typu zawodników mieć w przyszłości w szatni, a teraz życzymy mu wszystkiego dobrego w jego ojczyźnie - dodaje.

Kolejne transfery w bełchatowskim klubie są kwestią czasu. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Pamiętasz, kim chciałeś zostać, gdy dorośniesz?
Tajemnicza skrzynia znaleziona w pałacu