Zablokują drogi w kierunku Elektrowni i Kopalni Bełchatów. W środę pierwsza pikieta [AUDIO]

i

Autor: RR

Zablokują drogi w kierunku Elektrowni i Kopalni Bełchatów. W środę pierwsza pikieta [AUDIO]

2022-11-29 14:48

Elektrownię i Kopalnię Bełchatów czeka paraliż? Pracownicy spółki Elbest Security, zajmującej się ochroną obiektów strategicznych PGE, organizują trzydniową pikietę. Jutro od godz. 5.30 do 8 zablokują główne drogi do przemysłowych gigantów.

Zablokują główne drogi do Elektrowni i Kopalni Bełchatów! W środę, 30 listopada od samego rana będą tam protestować pracownicy spółki Elbest Security, która zajmuje się ochroną obiektów strategicznych PGE. Blisko tysiąc pracowników drży o swoją przyszłość. Domagają się gwarancji pracy i płacy. 

Protestujący będą manifestować od godz. 5.30 do 8 na trzech dojazdowych drogach do elektrowni i kopalni: koło zjazdu do ośrodka Słok, w okolicy miejscowości Piaski oraz w Nowym Janowie. Ruch ma być puszczany co kilka, kilkanaście minut i kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Jeżeli żądania pracowników nie zostaną spełnione wyjdą też na ulice w czwartek i piątek.​

W tym samym czasie protesty odbędą się też w Turowie.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Pikieta pracowników Elbest Security. Posłuchaj wypowiedzi organizatorów protestu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Co sądzisz o politycznych transferach?
Jacek Sasin zapytany o ceny paliw od stycznia 2023. Pójdą mocno w górę? Minister wprost