GKS Bełchatów stadion

i

Autor: GKS Bełchatów

Zakażenie koronawirusem w GKS-ie Bełchatów. Ligowy mecz zagrożony?

2021-02-23 8:23

GKS Bełchatów poinformował, że u jednego z zawodników pierwszej drużyny test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazał wynik dodatni. Zakażony zawodnik został odizolowany od reszty zespołu. To pierwszy taki przypadek w bełchatowskim klubie od początku pandemii.

Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa w zespole GKS-u Bełchatów u jednego z piłkarzy dały wynik pozytywny - poinformował wczoraj bełchatowski klub. W związku z tym klub niezwłocznie wdrożył wymagane procedury i poinformował o zaistniałej sytuacji zespół medyczny PZPN. Zakażony zawodnik został natychmiast odizolowany i rozpoczął kwarantannę. Reszta zespołu przygotowuje się do sobotniego meczu ligowego z Górnikiem Łęczna, co oznacza, że inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej nie jest zagrożone.

Dodatkowo w odpowiednim terminie zostaną pobrane próbki do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmach zawodników, trenerów i pracowników klubu - dodają w biurze prasowym "Brunatnych".

Operacja "Górnik Łęczna"

Od poniedziałku, 22 lutego bełchatowianie rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do pierwszego meczu rundy wiosennej. W sobotę GKS zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Łęczna. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że trenerem gości jest świetnie znany w Bełchatowie Kamil Kiereś.

Na wtorek, 23 lutego zaplanowano dwa treningi w godz. 9:30 i 15 a kolejne trzy dni to jednostki od godz. 10. Z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, nie będzie możliwa obserwacja treningów z trybun boisk Miejskiego Centrum Sportu.

Mecz 18. kolejki Fortuna 1 Ligi z Górnikiem Łęczna ma się odbyć w sobotę 27 lutego o godz. 16.

Faworytem tego starcia jest drużyna z Łęcznej. Po rundzie jesiennej bełchatowianie zajmują 15. miejsce w tabeli. Ich sobotni rywal jest na 3. pozycji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy obostrzenia powinny być wprowadzone regionalnie?
Korytarz życia dla Dudy. Dlaczego polski prezydent nie stoi w korku i kolejce do kasy? Komentarz Adama Federa [WIDEO].