Zawody pucharu świata w Bełchatowie dla każdego. Wystarczy chwycić za kijki

i

Autor: MCS Bełchatów

Zawody pucharu świata w Bełchatowie dla każdego. Wystarczy chwycić za kijki

2022-07-29 14:43

W tych zawodach może wziąć udział każdy – młodzież, dorośli, seniorzy czy osoby niepełnosprawne. Wystarczą dobre chęci. Pod koniec sierpnia w Bełchatowie odbędzie się Puchar Świata Nordic Walking. Na uczestników będą czekać trzy dystanse: 5, 10 i 21 km. Zapisy trwają.

w dniach 26-27 sierpnia 2022 roku na terenie miasta odbędzie się jeden z etapów Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022. W piątek, 26 sierpnia na Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a organizatorzy zaplanowali oficjalne otwarcie imprezy, a w sobotę, 27 sierpnia na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbędzie się część sportowa.

Rywalizacja najlepszych zawodniczek i zawodników w dyscyplinie sportowej jaką jest nordic walking z całego świata będzie odbywać się na trzech dystansach: 5, 10 i 21 km z podziałem na kategorie wiekowe i kategorie osób niepełnosprawnych. W tym sportowym wydarzeniu udział może wziąć każdy, zarówno osoby niepełnoletnie, dorośli, jak i seniorzy. Zapisy trwają przez cały czas. Na ten moment do udziału zgłosiły się 244 osoby, a dostępnych miejsc jest aż 999!

- Są kategorie wiekowe, więc niezależnie od wieku każdy może spróbować swoich sił. Zapisy będą trwały do 2, 3 dni przed rozpoczęciem zawodów. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - mówi Krzysztof Marczak z klubu sportowego Nordic Walking Bełchatów.

Więcej informacji można znaleźć m.in. na stronie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Jak najczęściej wykorzystujesz urlop?
SuperSport - prezentacja Lewandowskiego w USA