Zelów: 41-latek zaatakował policjantów widłami. Policjanci obezwładnili go paralizatorem

i

Autor: KPP Bełchatów

Zelów: 41-latek zaatakował policjantów widłami. Mundurowi użyli paralizatora

2022-02-25 15:39

Zarzuty i tymczasowy areszt dla 41-latka z Zelowa, który zaatakował policjantów drewnianym kołkiem i widłami. W ruch poszedł paralizator. Więcej szczegółów w tym artykule.

23 lutego policjanci z Zelowa realizowali sądowy nakaz doprowadzenia seniorki do Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Warunki w jakich przebywała zdecydowanie były nieodpowiednie. Około godziny 10 mundurowi pojawili się pod wskazanym adresem, jednak brama posesji była zamknięta. Z budynku dochodziły odgłosy świadczące o tym, że domownicy są wewnątrz.

- Policjanci głośno komunikowali powód swojej wizyty jednak bez efektu. Kiedy skrzydło bramy na posesje zostało zdjęte przez strażaków policjanci weszli na teren posesji. Stojąc przy drzwiach ponownie podali powód swojej wizyty. Będący wewnątrz budynku mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, natomiast zaczął grozić mundurowym pozbawieniem ich życia i wyzywał mundurowych obelżywymi słowami - relacjonują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Mundurowi podjęli decyzję o sforsowaniu drzwi i siłowym wejściu do pomieszczenia. W czasie otwierania zamka drzwi prowadzących do przedsionka, 41-latek wyszedł do policjantów z drewnianym kołkiem, po czym zabarykadował się w kolejnym pomieszczeniu. Po wyważeniu drzwi policjanci wielokrotnie wzywali podejrzewanego do odrzucenia trzymanego w ręku przedmiotu, ale napastnik stawał się coraz bardziej agresywny.

- W pewnym momencie odrzucił kołek, chwycił stojące w domu widły i kierując ich ostrze w stronę policjantów zamachnął się na jednego z nich. Funkcjonariusz musiał odskoczyć, aby uniknąć ugodzenia. Agresor natychmiast został obezwładniony paralizatorem - dodają stróże prawa. 

41-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji, jest po przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Odpowie też za groźby karalne oraz za znieważenie funkcjonariuszy policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych.

25 lutego sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Jeśli jesteście świadkami ważnego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

„Te bestie chciały mnie rozszarpać”. Pogryziony pan Artur cudem uszedł z życiem