Zelów: 57-latek chciał ukraść wódkę, zaatakował ochronę i groził śmiercią

i

Autor: RR

Zelów: 57-latek chciał ukraść alkohol, zaatakował ochronę i groził śmiercią

2022-08-04 10:43

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 57-latek, który próbował wynieść wódkę z jednego ze sklepów w Zelowie. Gdy wpadł na gorącym uczynku zaczął się awanturować. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

28 lipca około godz. 10.00 policjanci z komisariatu w Zelowie otrzymali informację o ujęciu na terenie jednego z miejscowych dyskontów sprawcy kradzieży rozbójniczej. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszających, którzy przekazali im nieuczciwego klienta. Okazało się, że to 57-latek, znany zelowskiej policji z wcześniejszego konfliktu z prawem.

- Tym razem mężczyzna zapakował do reklamówki dwie butelki wódki oraz kilka artykułów spożywczych i nie płacąc za towar przeszedł przez linie kas. Jego zachowanie zaobserwowali pracownicy ochrony, którzy natychmiast zareagowali. Kiedy nieuczciwy klient chciał opuścić teren sklepu na jego drodze stanęła pracownica ochrony. Mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych artykułów był wobec niej agresywny, odpychał i szarpał świadka zdarzenia, który uniemożliwił mu ucieczkę. W takiej sytuacji na pomoc przybiegł drugi pracownik, z pomocą którego złodziej został obezwładniony - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Policjanci dodają, że sprawca ujęty na gorącym uczynku groził świadkom kradzieży pozbawieniem ich życia. Zachowanie podejrzewanego zostało zarejestrowane przez kamery sklepowe. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanemu zarzut kradzieży rozbójniczej. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Polska powinna wejść do strefy euro?
Osy zabiły strażaka Marcina