Zelów też ma swoje serce na nakrętki. Wykonali je uczniowie z miejscowej szkoły

i

Autor: Urząd Gminy Zelów

Zelów też ma swoje serce na nakrętki. Wykonali je uczniowie z miejscowej szkoły

2021-03-12 16:20

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się czerwone serca na nakrętki. Pojawiają się w kolejnych miastach, a do tego grona właśnie dołączył Zelów. Pojemnik stanął przy ulicy Żeromskiego przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego.

Serce zaprojektowane i wykonane przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie powstało z inicjatywy Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka.

To ogólnodostępny pojemnik, do którego każdy mieszkaniec może wsypać nakrętki i tym drobnym gestem przyczynić się do pomocy chorym i potrzebującym. Mam nadzieję, że serce, które dzisiaj zamontowaliśmy przysłuży się również do podniesienia świadomości ekologicznej i efektywnego sortowania odpadów – podkreśla burmistrz. – Serdecznie dziękuję dyrekcji, pracownikom i uczniom ZSP w Zelowie, którzy uczestniczyli w pracach przy tworzeniu tego pojemnika - dodaje.

Urzędnicy zachęcają mieszkańców do zapełniania serca nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki np. po napojach, kawie, mleku, płynach do zmywania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów (w tym toreb, w których je przynieśliśmy).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co sądzisz o nominacji Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji?
Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa