Zimowe dyscypliny zagościły w hali Energia. To była duża dawka dobrej zabawy [AUDIO]

i

Autor: RR

Zimowe dyscypliny zagościły w hali Energia. To była duża dawka dobrej zabawy [AUDIO]

2024-02-07 13:25

Dzieci i młodzież z Bełchatowa spróbowali swoich sił w sportach zimowych. To w ramach III edycji Igrzysk Zimowej Akademii Sportu w hali Energia. Na uczniów czekały tam takie olimpijskie dyscypliny jak biathlon, hokej czy curling. Dużym powodzeniem cieszyły się też symulatory sportów zimowych.

Miasto Bełchatów to jedno z kilku miast w Polsce, które zajmuje się organizacją tego rodzaju atrakcji. Na liście organizujących Igrzyska Zimowej Akademii Sportu są także: Białystok, Bielsko-Biała, Wisła, Szklarska Poręba, Karpacz, Zamość, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój, Ustroń, czy Hrubieszów.

W Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego w Bełchatowie już trzeci rok z rzędu w okresie ferii zimowych, a dokładniej we wtorek, 6 lutego zorganizowano Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. W imprezie wzięła udział ponad setka dzieci i młodzieży. Była rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa. 

Swoje umiejętności można było sprawdzić w curlingu, biathlonie, snowboardzie, hokeju, minihokeju, sankach, bobslejach, czy skisymulatorze. Każdy z młodych uczestników mógł poczuć prawdziwy smak olimpiady. Zwłaszcza, że gościem specjalnym była Natalia Czerwonka - polska łyżwiarka szybka, czterokrotna olimpijka, srebrna medalistka olimpijska z Soczi.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz twórczość Maty?
Tajemnicza zbrodnia pod kinem w Łodzi