Złamał zakaz sądowy i prowadził na „podwójnym gazie”. 27-latek wpadł na Staszica w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Złamał zakaz sądowy i prowadził na „podwójnym gazie”. 27-latek wpadł na Staszica w Bełchatowie

2022-10-20 13:55

Policjanci z Bełchatowa mieli nosa. Zatrzymali kierowcę, który nie dość, że jechał po spożyciu alkoholu, to jeszcze był poszukiwany. Miał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

18 października policjanci z wydziału ruchu drogowego bełchatowskiej komendy na ulicy Staszica zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Trafic. Mieli podejrzenie, że kierujący nim mężczyzna jest nietrzeźwy. Szybko okazało się, że ich przypuszczenia były trafne.

- Za kierownicą siedział 27-latek, od którego czuć było zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał promil alkoholu w organizmie. To niejedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że podejrzewany ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a w dodatku jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy chodzicie regularnie do lekarza na badania?
Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi