Zmiana organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców. Rusza remont ulic na Binkowie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Zmiana organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców. Rusza remont ulic na Binkowie

2022-09-02 14:32

Rusza największa drogowa inwestycja w Bełchatowie. Mowa o remoncie 8 ulic na osiedlu Binków. Są już zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców. Więcej szczegółów w tym artykule.

Najpierw budowane będą boczne, osiedlowe ulice. Remont Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz ulicy, która nie ma jeszcze nazwy, ruszyć ma lada moment. W związku z tym w ich obrębie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Znaki informują o prowadzonych w tym rejonie pracach budowlanych. Ponadto obowiązuje zakaz wjazdu na wspomniane ulice, z wyjątkiem ich mieszkańców. Co za tym idzie, kierowcy podróżujący tamtędy, nie powinni odczuć większych utrudnień.

- Ponieważ nasza inwestycja obejmie aż osiem osiedlowych ulic, w tym także tę największą i najbardziej obłożoną ruchem Budryka, zależy nam, by maksymalnie ograniczyć możliwe uciążliwości i utrudnienia związane z przebudową. Zdajemy sobie sprawę z dużego zakresu prac oraz ich złożoności, dlatego też postanowiliśmy prowadzić je etapami. Już dziś prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, bo rozpoczynający się właśnie remont pozwoli na bezpieczną i komfortową jazdę na Binkowie – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za inwestycje.

Same roboty rozpocząć się mają na początku września. Jak informuje wykonawca, najpierw zajmie się m.in. robotami sanitarnymi, budową hydrantów, spustów oraz odwodnieniem. Później przyjdzie czas na prace drogowe. Obejmą one m.in. wykonanie konstrukcji drogi, podbudowy oraz położenie nowej nawierzchni. Jako ostatnie wykonane będą chodniki.

Remont Budryka - zakres prac będzie największy

Jeśli chodzi zaś o ulicę Budryka to remontowany będzie liczący 760 metrów odcinek od skrzyżowania ze Staszica do Skaleniowej. Zgodnie z projektem, przebudowana zostaną sieć wodociągowa, kanalizacje sanitarna i deszczowa, a także odwodnienie. W planach jest również budowa oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego. Wstępny projekt tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie Binkowa jest już prawie gotowy. O planowanym terminie rozpoczęcia prac na Budryka magistrat będzie informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że gotowy jest już tymczasowy parking przy ul. Goetla. Dzięki temu na czas remontu mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka będą mieli gdzie pozostawić swoje samochody. Wykonawca przygotował także zaplecze budowlane. Baza, gdzie trzyma ciężki sprzęt oraz materiały powstała w okolicach Budryka i Perłowej.

Przebudowa ulic na osiedlu Binków to największa od lat drogowa inwestycja w naszym mieście i ogromne wyzwanie dla miasta, także pod względem finansowym. Koszt inwestycji sięga bowiem prawie 24 mln zł (blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, zaś nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic). Przeprowadzenie inwestycji byłoby niemożliwe bez środków, jakie miasto pozyskało w ramach tzw. Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. A mowa o ogromnej kwocie, bo o blisko 18 mln zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza