Zmiana organizacji ruchu na Binkowie. Dotyczy części ulicy Budryka

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Zmiana organizacji ruchu na Binkowie. Dotyczy części ulicy Budryka

2022-09-09 13:52

Uwaga kierowcy, szykują się kolejne utrudnienia na osiedlu Binków w Bełchatowie. Miasto rusza z pierwszym etapem przebudowy ul. Budryka. Od 15 września będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na odcinku od Staszica do św. Barbary.

Przebudowa ulic na osiedlu Binków to największa od lat drogowa inwestycja w naszym mieście. Zakres prac jest ogromny. Dlatego, miasto zdecydowało, że będą one prowadzone etapami. Pozwoli to także maksymalnie ograniczyć uciążliwości i utrudnienia związane z tym zadaniem.

Aktualnie trwają już prace związane z budową bocznych ulic, mowa tutaj o Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz ulicy bez nazwy. W przyszłym tygodniu mają się natomiast rozpocząć roboty związane z przebudową ulicy Budryka na odcinku od Staszica do św. Barbary. Dlatego od czwartku, 15 września od godz. 12 obowiązywać będzie w tym rejonie zmieniona organizacja ruchu:

⇒ wjazd w ul. Budryka od strony ul. Staszica będzie zamknięty. Co za tym idzie pasy ruchu prowadzące do zjazdu w ul. Budryka będą wyłączone z ruchu, a sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. Kierowcy nadal będą mogli pojechać prosto w kierunku ronda Hallera oraz skręcać w prawo, tj. w ul. Polarną.

⇒ wjazd w osiedle będzie możliwy ulicami: Węglową, Faustyny Kowalskiej, Goetla i Mioceńską;

⇒ mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka swoje samochody będą mogli zostawiać na parkingu przy ul. Goetla, który jest już gotowy. Wykonawca przygotował także zaplecze budowlane. Baza, gdzie trzyma ciężki sprzęt oraz materiały powstała w okolicach Budryka i Perłowej.

W ramach całej inwestycji ul. Budryka przebudowana zostanie od skrzyżowania ze Staszica do Skaleniowej. Zgodniej z projektem przebudowane zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna, deszczowa. Roboty obejmą również odwodnienie, budowę oświetlenia, a także odtworzenie nawierzchni pasa drogowego z usunięciem kolizji. Przebudowane zostaną również istniejące zatoki postojowe i chodniki.

Przypomnijmy, że koszt całej inwestycji sięga prawie 24 mln zł z czego blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, a nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic. Na realizację inwestycji miasto pozyskało środki zewnętrzne. Mowa o blisko 18 mln zł z tzw. Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Który środek lokomocji preferujesz?
Pomylił ulicę z torem wyścigowym. Pruł 167km/h w terenie zabudowanym