Zmiana organizacji ruchu na Binkowie. Jakie utrudnienia czekają kierowców i pasażerów MZK?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Zmiana organizacji ruchu na Binkowie. Jakie utrudnienia czekają kierowców i pasażerów MZK?

2023-05-30 12:14

Kolejne utrudnienia na osiedlu Binków w Bełchatowie. Rusza tam trzeci etap przebudowy ulicy Budryka, na odcinku od Mioceńskiej do Kredowej. W związku z tym na wspomnianym fragmencie od dziś wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Zmiany dotyczą też kursowania emzetek.

Prace na Binkowie idą pełną parą, roboty prowadzone są w kilku miejscach osiedla jednocześnie. Największym zadaniem w ramach inwestycji jest przebudowa Budryka. By zminimalizować wynikające z niej uciążliwości, miasto prowadzi ją etapami. Dziś drogowcy weszli na kolejny, trzeci odcinek – od ul. Mioceńskiej do Kredowej. W związku z tym konieczne było wyłącznie z ruchu wspomnianego fragmentu.

Nowa organizacja zakłada, że ruch w tym rejonie będzie odbywać się od ul. Goetla przez Kredową do Budryka, w drugą stronę zaś dojazd do ul. Budryka możliwy będzie od ul. św. Faustyny Kowalskiej.

Trzeci etap prac obejmie wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Po ich zakończeniu wykonawca zajmie się robotami drogowymi – położeniem warstwy stabilizacji i podbudowy oraz wylanie asfaltu. Później przyjdzie czas na budowę chodników i montaż oświetlenia ulicznego.

Jednocześnie na wspomnianym odcinku ul. Budryka (czyli od Mioceńskiej do Kredowej) roboty prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. PEC planuje tam bowiem zmodernizować sieć ciepłowniczą.

Zmiany kursowania emzetek

W związku z wyłączeniem z ruchu ul. Budryka na odcinku od Mioceńskiej do Kredowej, zmienił się rozkład jazdy czterech linii komunikacji miejskiej.

Linia nr 4

Z al. Armii Krajowej na rondzie emzetka skręci w lewo w ul. Staszica i pojedzie prosto w kierunku ul. Czyżewskiego, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy Goetla, wszystkie przystanki przy ulicy Budryka i przystanek przy ulicy św. Faustyny Kowalskiej.

Linia nr 6

Autobus pojedzie prosto ulicą Staszica do ronda i skręci w prawo w al. Armii Krajowej, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy św. Faustyny Kowalskiej, wszystkie przystanki przy ulicy Budryka i tymczasowy przystanek przy ulicy Goetla.

Linia nr 9

• Kierunek: Szpital - z Pętli Budryka emzetka pojedzie ulicą Budryka w kierunku ul. Św. Faustyny Kowalskiej, skręci w lewo w ulicę Staszica i na rondzie w prawo w al. Armii Krajowej, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy ulicy Goetla/Mioceńska.

• Kierunek: Budryka pętla - z al. Armii Krajowej na rondzie autobus skręci w lewo w ulicę Staszica, a następnie w prawo w ul. Św. Faustyny Kowalskiej i ulicą Budryka dojedzie do pętli. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek przy Goetla i przy ulicy Budryka /szkoła.

Linia nr 10

• Kierunek: Budryka pętla - z ulicy Staszica emzetka skręci w lewo w ul. Św. Faustyny Kowalskiej i ulicą Budryka dojedzie do pętli. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaną przystanki przy ulicy Staszica/os. Słoneczne/, Staszica/rondo, Goetla i przy ulicy Budryka /szkoła. 

• Kierunek: Przemysłowa - z pętli Budryka autobus pojedzie ulicą Budryka w kierunku ul. św. Faustyny Kowalskiej, następnie skręci w prawo w ul. Staszica i pojedzie prosto w kierunku ul. 1 Maja, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączone z eksploatacji dla tej linii zostaną przystanki przy ul. Goetla /Mioceńska, Staszica /Budryka i Staszica /św. Faustyny Kowalskiej.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie spółki mzk.belchatow.pl oraz pod nr tel. 44 633 37 81. Informacje dotyczące zmian Miejski Zakład Komunikacji umieści na przystankach tymczasowo wyłączonych z użytkowania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Boisz się wracać do domu po zmroku?
Wielka akcja policji w Krakowie. Interweniowali antyterroryści