2022 rok należał do Hanny, Leny i Antoniego. Magistrat w Bełchatowie podał  listę najpopularniejszych imion

i

Autor: Pixabay

2022 rok należał do Hanny, Leny i Antoniego. Magistrat w Bełchatowie podał listę najpopularniejszych imion

2023-01-10 14:34

Wśród imion męskich wciąż króluje Antoni, ale wśród żeńskich Julię i Maję wyprzedziły Hanna i Lena. Magistrat w Bełchatowie podał coroczną listę najpopularniejszych imion, które rodzice najczęściej nadawali dzieciom w 2022 roku.

Urząd Stanu Cywilnego w Bełchatowie rejestruje dzieci urodzone na terenie miasta i gminy Bełchatów, a także transkrypcje z zagranicy. W sumie  zarejestrowano 612 aktów urodzeń, z czego 346 dotyczyły nowych mieszkańców naszego miasta. 

Jakie imiona najchętniej nadawano w 2022 r.? W porównaniu do poprzedniego nie zmieniła się czołówka wśród najchętniej wybieranych imion męskich. Tu nadal wygrywa  Antoni (17), trzynastokrotnie rodzice, wybierali też Franciszka i Aleksandra. Chętnie nadawano też imiona takie jak Filip, Jakub, Leon, Jan, Tymon. Jednokrotnie wybierano za to takie imiona jak Daniel, Bartłomiej, Kacper, Dariusz, Paweł, Rafał, Juliusz, Marcin.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o dziewczynki. Tu w czołówce zasadnicza zmiana. Zarówno Hanna, jak i Lena wybierane były po trzynaście razy. Przez ostatnie lata najchętniej nadawanym imieniem była Julia, tuż za nią Maja. Nadal na trzecim miejscu utrzymuje się za to Laura. To imię nadano w ubiegłym roku 12 razy.  Oliwia, Maja, Marcelina, Maria również cieszyły się popularnością. Liwia, Róża, Alina, Dominika, Klara, Sara, Emilia i Łucja to najrzadziej nadawane imiona, ale również i te odnotowano w USC.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku przybyło 346 małych bełchatowian, czyli ponad 100 więcej niż w 2021 roku.

Bełchatowskie USC zarejestrowało również 274 pary, które w 2022 r. powiedziały sobie tak i zawarły związek małżeński. Nowymi mieszkańcami Bełchatowa stali się również uciekający przed wojną Ukraińcy. Urząd nadał im 1179 numerów PESEL.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy robisz sobie postanowienia noworoczne?
x