31-latek z Bełchatowa włamał się do sklepu zoologicznego i ukradł...ptaki

i

Autor: Pixabay

31-latek z Bełchatowa włamał się do sklepu zoologicznego i ukradł...ptaki

2023-01-12 14:14

Niecodzienna kradzież w Bełchatowie. 31-latek włamał się do sklepu zoologicznego i ukradł...ptaki. Łupem rabusia padł też sprzęt wędkarski i karma dla zwierząt. Straty wyceniono na 60 tysięcy złotych. Sprawcę zarejestrowały kamery.

W niedzielę, 8 stycznia o godzinie 9.00 policjanci z wydziału prewencji bełchatowskiej komendy patrolując teren miasta zauważyli, że w sklepie zoologicznym przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie wybita jest szyba w drzwiach wejściowych. Szybko okazało się, że w tym punkcie handlowym doszło do włamania. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza. Wizerunek i zachowanie sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu.

- Amator cudzego mienia łup wyniósł w workach. Ze sklepu ukradł między innymi akcesoria wędkarskie, karmę dla zwierząt i ryb, kagańce i smycze oraz .. ptaki. Pokrzywdzony wartość strat wstępnie wycenił na 60 tysięcy złotych - relacjonują mundurowi z KPP w Bełchatowie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali podejrzewanego. Funkcjonariusze poszukując 31-letniego bełchatowianina dotarli do mieszkania, gdzie w wyniku przeszukania odzyskali część skradzionego towaru.

- Zabezpieczyli artykuły wędkarskie oraz...4 ptaki, które fruwały po pomieszczeniu. Wszystkie wróciły już do właściciela - dodają stróże prawa.

Podejrzewany zapadł się pod ziemię, ale do czasu. Wpadł kilka dni później na gorącym uczynku, gdy włamywał się do sklepu nocnego. Tym razem próbował ukraść alkohol o wartości 3,5 tys. złotych. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu bełchatowianinowi 2 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany, notowany wcześniej za podobne przestępstwa, tym razem będzie odpowiadał w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Gdzie chciałbyś/abyś mieszkać?
Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Policja pokazała nagranie