Policja

i

Autor: Małopolska policja W Szczytnie pijany mężczyzna zasnął na samochodzie. Zdj. ilustracyjne.

Policjanci odzyskali skradzione BMW o wartości 140 tys. złotych!

2021-10-21 11:57

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali bmw pochodzące z przestępstwa. Auto warte 140.000 złotych miało przerobiony numer VIN. Teraz śledczy ustalają okoliczności kradzieży pojazdu, jego sprzedaży oraz kwestię ingerencji w pole numerowe.

We wtorek, 19 października, kryminalni z KWP w Łodzi sprawdzili uzyskaną wcześniej informację dotyczącą bmw z przerobionym polem numerowym VIN. Z ich ustaleń wynikało, że auto pochodzi z przestępstwa.

- Kryminalni pojechali pod wskazany adres w Bełchatowie, ale nie zastali ani właściciela, ani pojazdu - czytamy w komunikacie. - Ostatecznie nawiązali z nim kontakt telefoniczny. Zaskoczony sytuacją bełchatowianin, który dysponował autem niezwłocznie przyjechał do bełchatowskiej jednostki policji. Twierdził, że bmw zostało kupione półtora roku wcześniej we Wrocławiu. Po sprawdzeniu auta z udziałem ekspertów z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko potwierdziło się, że pola numerowe pojazdu nosiły ślady ingerencji. Okazało się, że to bmw skradziono w Ząbkowicach Śląskich w 2017 roku. W takiej sytuacji samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży tego pojazdu, jego sprzedaży oraz kwestię ingerencji w pole numerowe.

Policjanci przypominają, że w przypadku kupna przedmiotu pochodzącego z przestępstwa powinniśmy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Odzyskany skradziony przedmiot jest konfiskowany i oddawany prawowitemu właścicielowi.

Backstage z teledysku Sarsy