(zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Pixabay

Biały puch pokrył Bełchatów. Czy zima znów zaskoczyła drogowców? [AUDIO]

2022-11-24 15:36

Dzieci się ucieszyły, dorośli już niekoniecznie. Do centralnej Polski zawitał pierwszy śnieg. Biało zrobiło się m.in. w Bełchatowie. Jak na biały puch zareagowali bełchatowianie? Czy służby drogowe stanęły na wysokości zadania? Więcej szczegółów w tym artykule.

Jesień pokazała dziś swoje białe oblicze. Od wczesnych godzin porannych w Bełchatowie zaczął padać śnieg, który wcale nie zamierzał tak szybko odpuszczać. To sprawiło, że w mieście zrobiło się biało, także na drogach. Kierowcy musieli być czujni, zwłaszcza ci, którzy jeszcze nie wymienili opon na zimowe.

- Nie był to jakiś wielki opad, aby sparaliżowało miasto. Ale jadąc na krótkim odcinku od szpitala co centrum miasta nie zauważyłem żadnej pługopiaskarki - powiedział nam rano jeden z kierowców z Bełchatowa. - Jak zwykle zima zaskoczyła drogowców - dodał. 

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma szef spółki PGM, która koordynuje akcją Zima w Bełchatowie. 

- Pierwszy śnieg w sezonie 2022/2023 absolutnie nas nie zaskoczył. Wczesnym rankiem na ulice Bełchatowa w ramach akcji Zima wyjechały dwa samochody ciężarowe, dwa ciągniki duże i jeden średni. Z kolei na chodniki i ciągi piesze wyjechały dwa ciągniki małe. Dodatkowo, w okolice szkół i przedszkoli zostały skierowany trzy mobilne grupy pracowników - mówi Dariusz Wata, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie, który podkreśla, że te zadania będą kontynuowane na bieżąco. 

Na tegoroczną akcję Zima spółka zabezpieczyła 150 ton soli i 400 ton piasku.

Z kolei policja apeluje o rozwagę i czujność na drodze. 

- Przede wszystkim zwolnijmy i zachowajmy odstępy na drodze - zaznacza Marcin Kucner, naczelnik drogówki w Bełchatowie. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Pierwszy śnieg w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców i służb o akcji Zima

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Dramatyczny pościg policji za uciekającym kierowcą w Brzegu