Dwaj nastolatkowie z Bełchatowa upili się na dachu budynku. Postawili na nogi wszystkie służby

i

Autor: Policja

Dwaj nastolatkowie z Bełchatowa upili się na dachu budynku. Postawili na nogi wszystkie służby

2024-05-07 6:54

Dwaj nastolatkowie z Bełchatowa urządzili sobie suto zakrapiany "piknik" na dachu budynku na osiedlu Przytorze. 15 i 14-latek byli tak pijani, że musieli interweniować strażacy. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Zgłoszenie o tym, że na dachu budynku przy ulicy Słowackiego, na osiedlu Przytorze w Bełchatowie przebywa dwóch nastolatków, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał 2 maja o godzinie 14:36. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który zastał tam funkcjonariuszy straży miejskiej. Policjanci niezwłocznie weszli na dach budynku, gdzie zastali dwóch kompletnie pijanych chłopców w wieku 15 i 14 lat. Obok nich porozrzucane były butelki po alkoholu.

- Ponieważ nastolatkowie mieli problemy z poruszaniem się i znajdowali się w stanie mogącym zagrażać ich życiu i zdrowiu na miejsce zostali wezwani medycy oraz strażacy. Finalnie nieletni ściągnięci zostali z dachu budynku przy użyciu sprzętu straży pożarnej, a następnie fachowej pomocy medycznej udzielił im zespól pogotowia ratunkowego. Starszy z chłopców został oddany pod opiekę matki, natomiast młodszy z nich z zatruciem alkoholowym został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Nastolatkowie nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa na jakie siebie narazili. Takie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić ich do tragedii. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę - mówi Iwona Kaszewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawą teraz zajmują się policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Bełchatowie. Materiały sprawy zostaną skierowane pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Bełchatowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy pijesz alkohol w obecności dzieci?
Ada Fijał rozprawia się z hejterami. Mówi wprost o tym, co dzieje się w sieci!