Groźna kolizja w Ruścu. Nadmierna prędkość  nie popłaca

i

Autor: KPP Bełchatów

Groźna kolizja w Ruścu. Nadmierna prędkość nie popłaca

2023-03-23 12:27

Jechał za szybko i nie chcąc najechać na inne auto, zjechał na przeciwległy pas i wjechał w inny pojazd. 47-letni kierowca mercedesa, który był sprawcą kolizji poniósł konsekwencje w postaci mandatu karnego i punktów karnych.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 47-letni kierowca samochodu marki Mercedes Sprinter, z przyczepą samochodową przewożącą dwie osobówki, jadąc drogą w kierunku Bełchatowa, nie dostosował prędkości do warunków ruchu drogowego i nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim fiata pandy.

- W pewnym momencie, chcąc uniknąć najechania na tył pandy wykonał manewr i zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do kolizji z jadącym z przeciwnego kierunku mercedesem oraz zderzył się też z fiatem pandą. Brak ostrożności na drodze, zachowania bezpiecznej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, czego skutkiem było doprowadzenie do kolizji trzech pojazdów kosztowało kierującego 1200 złotych mandatu karnego oraz 10 punktów karnych - informuje bełchatowska policja. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi po raz kolejną apelują o ostrożną jazdę, dostosowaną do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków i tragedii na polskich drogach. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy seniorzy powinni wsiadać za kierownicę?
Wyciągnęli z samochodu 500 tys. złotych! Szok pod Piasecznem