Kąpielisko na Patykach doczekało się ratownika. Nowa plaża już otwarta!

i

Autor: Urząd Gminy Zelów

Kąpielisko na Patykach doczekało się ratownika. Nowa plaża już otwarta!

2021-06-25 14:25

To z pewnością bardzo dobre wiadomości dla miłośników zażywania kąpieli pod chmurką. Po raz pierwszy w historii funkcjonowania zbiornika na Patykach koło Zelowa ruszyło strzeżone kąpielisko. Ratownika można już tam spotkać od dzisiaj, czyli 25 czerwca. Tym samym w wakacje na terenie powiatu bełchatowskiego będą działać aż trzy strzeżone kąpieliska.

Rusza kolejne strzeżone kąpielisko w okolicach Bełchatowa. Po wielu latach czekania można już popluskać się pod czujnym okiem ratowników na Patykach pod Zelowem. Kąpielisko strzeżone wystartowało tam dzisiaj.

Pomimo zakazu kąpieli z tego miejsca co roku korzystało wielu mieszkańców regionu. Nikomu nic się nie stało, ale w zelowskim urzędzie uznano, że lepiej dmuchać na zimne.

- Dbając o bezpieczeństwo, zarówno tych młodszych jak i starszych, postanowiliśmy przygotować strzeżone kąpielisko z ratownikami. To nasz duży sukces - przyznaje burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Kąpielisko na Patykach będzie pod opieką ratowników do końca wakacji przez 7 dni w tygodniu po 8 godzin. Można ich spotkać na nowej plaży, którą uformowano dla potrzeb kąpieliska.

To kolejne kąpielisko do dyspozycji mieszkańców naszego regionu. Wcześniej sezon na kąpiele pod chmurką ruszył na Wawrzkowiźnie, a od tego weekendu będzie można też się popluskać w Szczercowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Urodziły się tam dwie pantery śnieżne