Kolejna pomoc od Bełchatowa dla Ukrainy. Tym razem do żołnierzy walczących na froncie trafi kilkaset pakietów medycznych

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Kolejna pomoc od Bełchatowa dla Ukrainy. Tym razem do żołnierzy trafi kilkaset pakietów medycznych

2023-01-13 13:39

Kupili ponad 400 pakietów opatrunkowych i płyny dezynfekujące dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. To wspólna akcja bełchatowskiego muzeum i miejscowego oddziału PCK. Paczki pojadą do ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa.

Od pierwszego dnia brutalnego ataku Federacji Rosyjskiej na naszego wschodniego sąsiada Bełchatów solidaryzuje się z walczącą Ukrainą. Do miast partnerskich Bełchatowa pojadą kolejne dary. Mowa o 410 pakietach opatrunkowych i środkach dezynfekujących. Zostały one kupione za pieniądze zebrane podczas grudniowej aukcji charytatywnej w Muzeum Regionalnym, którą miasto zorganizowało wspólnie z bełchatowskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Wojna w Ukrainie trwa już prawie rok. Nie możemy jednak zaprzestawać w udzielaniu pomocy naszym braciom ze wschodu. Szczególnie musimy pamiętać o naszych miastach partnerskich. Stąd też pomysł na przeprowadzenie aukcji. Organizatorem był bełchatowski PCK, po naszej stronie było wylicytowanie jak największej kwoty. Pracę tę wykonaliśmy skutecznie, sprzedały się bowiem wszystkie wystawione przedmioty, za co jeszcze raz z całego serca dziękujemy licytującym – podkreśla dyrektor Muzeum Regionalnego Marek Tokarek.

Podczas aukcji zebrano blisko 2,5 tys. zł. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełchatowie dołożył taką samą kwotę. Dzięki temu udało się kupić tak potrzebne na froncie środki opatrunkowe.

Kupiliśmy to, co wskazali mieszkańcy naszych miast partnerskich, czyli dokładnie to, czego aktualnie najbardziej potrzebują – tłumaczy Jan Ogrodniczak, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie.

Są to specjalne bandaże wodoodporne. Jeśli w pobliżu rannego żołnierza nie będzie żadnego medyka, będzie on mógł sam zrobić sobie opatrunek – dodaje Dorota Wojewoda, wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie.

Zakupione pakiety medyczne zostaną przetransportowane do miast partnerskich Bełchatowa – Zwiahela (dawny Nowogród Wołyński) oraz Jużnoukraińska.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Które z tych miejsc lub sposobów podróżowania jest dla ciebie najciekawsze na urlop w 2023 roku?
Niebezpieczne zachowanie pieszej nagrały kamery miejskiego monitoringu