Młodzi bełchatowianie poczuli smak igrzysk olimpijskich. Była to pierwsza tego typu impreza w Bełchatowie [AUDIO]

i

Autor: RR

Młodzi bełchatowianie poczuli smak igrzysk olimpijskich. Była to pierwsza tego typu impreza w Bełchatowie [AUDIO]

2022-02-18 15:28

Takiego wydarzenia jeszcze w Bełchatowie nie było. Młodzi bełchatowianie spróbowali swoich sił w hokeju, biathlonie, curlingu, szusowali na desce snowboardowej i zjechali na nartach w symulatorze narciarskim. Wszystko pod dachem hali Energia, gdzie odbyła się pierwsza edycja Igrzysk Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie. Dzieciaki były zachwycone.

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. To doskonała okazja, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży klimat tej dużej sportowej imprezy. Z tej okazji w piątek, 18 lutego w hali Energia zorganizowane zostały Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Ideą było też zachęcenie dzieci i młodzieży do poznania różnych form ruchu, promocję aktywnego trybu życia, a także ciekawe spędzenie ferii zimowych. 

Na młodych bełchatowian czekał szereg sportowych atrakcji. Każdy mógł spróbować swoich sił w biathlonie i postrzelać z broni laserowej, zagrać w hokeja, curling, poszusować na desce snowboardowej czy zjechać na nartach w specjalnym symulatorze narciarskim. 

Stanowiskom sportowym towarzyszyła wystawa dotycząca historii zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków. Z bliska można było zobaczyć medale i stroje olimpijskie. 

Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania z Katarzyną Bachledą-Curuś - reprezentantką Polski w łyżwiarstwie szybkim, dwukrotną medalistką zimowych igrzysk olimpijskich. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników
Sonda
Czy lubisz Stefana Hulę?
Reprezentacja w skokach narciarskich wrócila do Polski