Młodzi lekkoatleci z Bełchatowa z kolejnymi sukcesami!

i

Autor: BKL Bełchatów

Młodzi lekkoatleci z Bełchatowa z kolejnymi sukcesami!

2022-07-11 12:26

Rewelacyjny występ dwóch zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego na mistrzostwach Polski U20 w Radomiu. Jakub Bracki został mistrzem Polski w trójskoku, a Dawid Tatara wicemistrzem Polski na 200 metrów.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Polski U20 w Radomiu. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników Jakub Bracki oraz Dawid Tatara, podopieczni trenera Łukasza Mantyka. Zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie. 

- Można ocenić ten występ na 100% skuteczności, ponieważ dwóch zawodników i zdobyte dwa medale - cieszy się Łukasz Mantyk.

Jakub Bracki był faworytem w trójskoku i potwierdził swoją wielkość w finałowym konkursie osiągając 15,10m. Zawsze jest ciężko skakać jako faworyt, tym bardziej że pozostali zawodnicy spisali się doskonale osiągając swoje rekordy życiowe. Kuba wykonał zadanie tak jak to umie robić najlepiej zostając już po raz trzeci mistrzem Polski na stadionie. Występem tym zakwalifikował się na mecz międzynarodowy, który odbędzie się 16-17 lipca w Mariborze na Słowenii.

Dawid Tatara w tym sezonie wkradł się przebojem w czołówkę sprinterów w Polsce. Udział w mistrzostwach Polski był pod znakiem zapytania, ponieważ jeszcze dwa tygodnie temu leczył kontuzje. Mimo to Dawid Tatara sięgnął po srebrny medal w biegu na 200m! Dawid przyjechał na mistrzostwa z 7 wynikiem na listach krajowych. W eliminacjach wygrał bieg z nowym rekordem życiowym 21,68s w niekorzystnych warunkach wiatr w twarz - 0,6. W finale dokonał czegoś niewiarygodnego zajmując 2 miejsce po raz kolejny bijąc swój rekord życiowy 21,64s pod jeszcze bardziej nie korzystnych warunkach dla sprintera czyli wiatr - 1,3 był to jedyny zawodnik w biegu finałowym, który ustanowił rekord życiowy.

- Pokazał wielkie serce i charakter, zostawił dużo zdrowia na bieżni udowadniając wszystkim w Polsce że potrafi szybko biegać, a Polska lekkoatletyka kocha takie historie i ludzi, którzy dokonując coś niemożliwego - podkreśla trener Mantyk.   

Niestety, trener kadry narodowej juniorów nie powołał ostatecznie Dawida na mecz międzynarodowy, choć jadą tam zawodnicy z którymi nasz zawodnik wygrywał. Ale miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu, gdy wystąpi z orzełkiem na piersi. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy! 

Sonda
Gdzie zagra Robert Lewandowski w przyszlym sezonie?
Marcin Janusz opowiada o sile kadry siatkarzy