Ogromny sukces młodzieży z Bełchatowa. Jest w krajowym finale europejskiego konkursu [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Ogromny sukces młodzieży z Bełchatowa. Jest w krajowym finale europejskiego konkursu [AUDIO]

2024-04-05 14:28

Uwielbiają liczyć, analizować dane i mają głowę do statystyk. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie, którzy znaleźli się w finale części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego w kategorii szkół podstawowych. O tym, czy awansują do europejskiego etapu, dowiemy się na początku maja.

W siódmej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego organizowanego przez Eurostat we współpracy m.in. z polskim Głównym Urzędem Statystycznym mierzą się trzyosobowe ekipy z dwudziestu krajów Starego Kontynentu. Mowa m.in. o Hiszpanii, Chorwacji, Litwie, Luksemburgu, Bułgarii czy Finlandii, Francji, Niemczech i Portugalii. Do udziału w tym wyzwaniu w naszym kraju zgłosiło się ponad 400 drużyn. Wśród nich także ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie: Zuzanna Chodak, Sandra Kacprzak i Kajetan Michalczyk.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 znalazła się w najlepszej piątce w Polsce i została finalistami Europejskiego Konkursu Statystycznego. Teraz musi przygotować film na temat „Kiedyś było lepiej… Prawda czy fałsz?”. Ma na to czas do 21 kwietnia. 

- Musimy dokładnie przemyśleć nasz film. Bo temat jest niezwykle obszerny i można go zrealizować na naprawdę wiele sposobów. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, bo wymaga nie tylko samej wiedzy, ale także umiejętności nagrywania i montażu filmu. Myślę jednak, że sobie z tym poradzimy – mówi Kajetan Michalczyk.

Do etapu europejskiego zakwalifikują się dwie najlepsze w Polsce drużyny. Które? O tym zdecyduje nie tylko konkursowe jury, ale również internauci. Na produkcje będzie bowiem można głosować online na stronie eks.stat.gov.pl od 24 do 28 kwietnia. Wyniki poznamy na początku maja.

Trzymamy kciuki za bełchatowską młodzież!

Jak wyglądały wcześniejsze etapy tego konkursu? Czym dla nich jest to wyzwanie? Czy są zaskoczeni tym sukcesem?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi uczniów "Trzynastki" o konkursie statystycznym

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz gotować?
Królowa życia zmieniła twarz! Jula von Stein zrobiła TO z policzkami!