PGE Skra Bełchatów bez trenera. Slobodan Kovac zwolniony!

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów bez trenera. Slobodan Kovac zwolniony!

2022-04-28 15:27

Slobodan Kovac nie jest już trenerem siatkarzy PGE Skry. Serbski szkoleniowiec, który w Bełchatowie spędził niespełna rok, został zwolniony. Jak tłumaczą to w klubie? Więcej szczegółów w tym artykule.

Slobodan Kovac nie jest już trenerem PGE Skry Bełchatów. W środę, tuż po przegranej rywalizacji o finał PlusLigi, został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny. Ten sam los spotkał dwóch innych współpracowników szkoleniowca. Dziś bełchatowski klub wydały oficjalny komunikat w tej sprawie. 

"W związku z niezadowalającymi wynikami drużyny zarząd klubu zdecydował, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów. Z klubem pożegnali się także dwaj inni Serbowie: Slobodan Prakljacić (asystent Kovaca) oraz Radivoje Radaković (trener przygotowania fizycznego)"

Bełchatowianie nie zdołali awansować do finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Co więcej, w dwumeczu z Jastrzębskim Węglem nie zdobyli nawet seta. Rywal PGE Skry był po prostu zdecydowanie lepszy.  Z kolei w Pucharze Polski zespół odpadł w ⅛ finału, a z turnieju wyeliminowała go Asseco Resovia (1:3). Pod wodzą Kovaca PGE Skra doszła też do półfinału Pucharu CEV, ale na tym szczeblu lepsi okazali się zawodnicy francuskiego Tours VB (wygrana 3:2 i przegrana 1:3).

PGE Skrze pozostaje teraz walka o brąz w PlusLidze. Drużynę poprowadzi Radosław Kolanek, dotychczasowy pierwszy asystent Kovaca. O trzecie miejsce bełchatowianie zagrają z przegranym w rywalizacji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Kto wygra Ligę Europy?
Wojtek Cugowski zaprasza na wspólne bicie rekordu Guinnessa