Rusza letni sezon na Górze Kamieńsk. Z jakimi atrakcjami?

i

Autor: OSiR Góra Kamieńsk

Rusza letni sezon na Górze Kamieńsk. Z jakimi atrakcjami?

2022-04-28 15:10

Kolej linowa, tor saneczkowy i tubingowy czy mini park rozrywki dla dzieci. Rusza letni sezon na Górze Kamieńsk, która kiedyś była częścią Kopalni Bełchatów. Ośrodek czeka na miłośników aktywności na świeżym powietrzu od soboty, 30 kwietnia.

Rusza letni sezon na Górze Kamieńsk, czyli najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce. Od soboty, 20 kwietnia na miłośników rozrywki i aktywności będzie tam czekać sporo atrakcji, m.in. kolej linowa, tor saneczkowy i tubingowy, dmuchana zjeżdżalnia czy sześciostanowiskowa trampolina. 

Góra Kamieńsk, który kiedyś była częścią Kopalni Bełchatów, to dziś całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy, który stanowi jedną z największych atrakcji regionu. Latem dużą popularnością cieszy się 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy wyposażony w 35 saneczek. Urozmaiconą trasę można pokonać z prędkością 40 km/godz. Tak szybka jazda dostarcza niezwykłych i niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza tym, którzy lubią ekstremalne sporty. Na młodszych miłośników aktywnego spędzania czasu czeka mini park rozrywki, a w nim m.in. 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia.

- Najnowszą atrakcją ośrodka jest tor tubingowy, czyli zjazd pontonem po specjalnej 150-metrowej macie. Do rampy startowej toru możemy dostać się wjeżdżając usytuowanym równolegle przenośnikiem taśmowym. Przenośnik ten jest jednym z najdłuższych tego typu w Polsce - mówi Sandra Apanasionek ze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W sezonie letnim ośrodek sportu i rekreacji jest czynny dla wszystkich codziennie od godz. 11 do 19.

Wysoka na niemal 400 m n.p.m. Góra Kamieńsk została usypana przez zwałowarki z Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dawniej było to zwałowisko zewnętrzne, na którym składowany był nadkład pochodzący z Pola Bełchatów. Sztucznie uformowane, najwyższe wzniesienie w tej części Polski zostało przez PGE GiEK w pełni zrekultywowane poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie pod kątem stworzenia tu całorocznego miejsca wypoczynku na łonie natury.

To miejsce to również raj dla rowerzystów. Czeka tam ponad 60 km tras o różnym stopniu trudności. Widoki na samej górze też robią wrażenie. Można zobaczyć w całej okazałości największą w Polsce elektrownię opalaną węglem brunatnym.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy obawiasz się dalszego wzrostu cen węgla?
Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: Podwyżki cen gazu sięgną kilkudziesięciu procent