Pijany bełchatowianin spowodował kolizję i uciekł. Spał w domu, gdy zaskoczyli go policjanci

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijany bełchatowianin spowodował kolizję i uciekł. Spał w domu, gdy zaskoczyli go policjanci

2022-12-12 16:07

Zarzuty dla 37-letniego kierowcy z Bełchatowa, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

8 grudnia po godzinie 10 policjanci z bełchatowskiej komendy zostali skierowani do wyjaśnienia okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Staszica i Okrzei w Bełchatowie. Okazało się, że sprawca zdarzenia zaraz po kolizji porzucił auto i oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi szybko ustalili przebieg zdarzenia.

- Kierująca nissanem jadąca od ronda Hallera w kierunku ulicy Okrzei zatrzymała się w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku. Wówczas w tył jej pojazdu wjechał opel kierowany przez mężczyznę. Gdy podczas rozmowy kobieta wyczuła od kierującego oplem woń alkoholu, od razu wezwała na miejsce patrol policji. W tym czasie nieodpowiedzialny kierowca uciekł, pozostawiając auto na miejscu zdarzenia. Poszkodowana opisała mundurowym wygląd sprawcy kolizji - informują bełchatowscy stróże prawa. 

Policjanci dotarli do miejsca zamieszkania właściciela auta uczestniczącego w zdarzeniu. Zastali tam między innymi mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego spał w pokoju.

- Jego wygląd i ubiór odpowiadały rysopisowi przedstawionemu przez zgłaszającą. 37-letni bełchatowianin został zatrzymany. Pobrano od niego krew na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Za złamanie sądowego zakazu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Podejrzany musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
91-letnia Pani Gizela z Przemyśla laską broniła banku przed kobietą która nożem groziła kasjerkom