Poparzony człowiek i spalone zwierzęta. To bilans pożaru budynku gospodarczego w Łuszczanowicach

i

Autor: OSP Kleszczów

Poparzony człowiek i spalone zwierzęta. To bilans pożaru budynku gospodarczego w Łuszczanowicach

2024-01-23 11:58

Palił się budynek gospodarczy w Łuszczanowicach koło Kleszczowa w Łódzkiem. Niestety zdarzenie ma dramatyczne skutki. Z poparzeniami twarzy i rąk do szpitala trafił 29-latek. W ogniu zginęły psy, koty, kury oraz egzotyczne zwierzęta, które mężczyzna hodował w mini terrarium - węże i pająki. Część zwierząt udało się uratować.

Informacja o pożarze w Łuszczanowicach przy ulicy Brylantowej wpłynęła do stanowiska kierowania KP PSP w poniedziałek, 22 stycznia o godzinie 20.15. Na miejsce zadysponowano jednostki z Bełchatowa oraz trzy jednostki z OSP: Kleszczów, Łuszczanowice i Łękińsko.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów okazało się, że płonie budynek gospodarczy, w którym najprawdopodobniej pomieszkiwał 29 - letni mężczyzna. W nieruchomości znajdowały się też zwierzęta: psy, koty, węże, gołębie, kury i pająki. Jeszcze przed przybyciem naszych strażaków poszkodowany z oparzeniami twarzy i rąk został zabrany przez zespół karetki pogotowia do szpitala - mówi Michał Wieczorek, rzecznik prasowy KP PSP Bełchatów.Okazało się, że 29-latek doznał poparzeń, bo chciał z płonącego budynku ratować zwierzęta, które przebywały w tej nieruchomości. Jak przekazuje nam rzecznik bełchatowskich strażaków mężczyzna zorganizował w pomieszczeniach nieruchomości mini terrarium.

- Strażacy ugasili budynek oraz ewakuowali część ocalałych zwierząt ze środka. Udało się ocalić: psy, kota i kilka kur. Niestety, pozostałe zwierzęta spłonęły bądź uległy zaczadzeniu, doszczętnie spłonął też budynek. Śmierć w ogniu poniosły głównie węże i pająki, ale także dziesięć kur i osiem gołębi - informuje Wieczorek.

Wstępną i przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Popierasz protesty rolników?
Doda straciła majątek