To był challenge. Dwie 11-latki z Bełchatowa ukradły kosmetyki

i

Autor: Pixabay

To był "challenge". Dwie 11-latki z Bełchatowa ukradły kosmetyki

2023-07-05 8:51

Dwie 11-latki ukradły kosmetyki w jednym z marketów w Bełchatowie. Policji tłumaczyły, że chciały zrealizować "wyzwanie". Teraz staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

3 lipca o godzinie 19.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika ochrony dyskontu, który ujął nieuczciwe nieletnie klientki. Okazały się nimi dziewczynki w wieku niespełna 11 lat. Zgłaszający poinformował mundurowych, że zwrócił uwagę jak przeglądały one różne kosmetyki.

- W pewnym momencie z półki sklepowej sięgnęły po artykuł i schowały go do torebki. Następnie nie płacąc za towar przeszły przez linie kas i chciały wyjść ze sklepu. W tej sytuacji czujny pracownik marketu zainterweniował, ujął nieuczciwe klientki i wezwał na miejsce patrol policji - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Skradziony kosmetyk wartości blisko 40 złotych wrócił na półki sklepowe.

- Dziewczyny w rozmowie z policjantami tłumaczyły, że chciały zrealizować ”wyzwanie” - dodają policjanci. 

Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Młode bełchatowianki w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sądem.

Stróże prawa przypominają, że młodzi ludzie nie są bezkarni i za swoje czyny mogą ponieść poważne konsekwencje.

Jeśli jesteście świadkami niecodziennego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.  

Sonda
Czy kontrolujesz co dziecko robi w internecie?
Matka z siostrą zatrzymała pedofila