Trzymał w domu blisko kilogram dopalaczy. 40-letni bełchatowianin trafił do aresztu

i

Autor: KPP Bełchatów

Trzymał w domu blisko kilogram dopalaczy. 40-letni bełchatowianin trafił do aresztu

2022-09-06 15:32

Zarzuty i trzymiesięczny areszt dla 40-letniego mieszkańca Bełchatowa, który miał blisko kilogram dopalaczy. Narkotyki trzymał w domu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy systematycznie pracują nad zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Tym razem w ich ręce wpadł 40-letni bełchatowianin, notowany wcześniej za przestępstwo narkotykowe.

- W sobotnie popołudnie 3 września na terenie miasta funkcjonariusze namierzyli seata, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Z ich ustaleń wynikało, że mogą mieć przy sobie narkotyki. W czasie kontroli zachowanie jednego z pasażerów wskazywało, że ma on coś do ukrycia. Chwilę później funkcjonariusze przeszukali 40-latka, podejrzewanego o narkotykowy proceder. W jego kieszeniach policjanci znaleźli dilerki wypełnione podejrzaną substancją. Okazało się, że miał on przy sobie ponad 20 gramów dopalaczy - relacjonują bełchatowscy policjanci. 

Posiadacz nielegalnych środków od razu trafił do policyjnej celi, a mundurowi pojechali sprawdzić jego mieszkanie. Tam znaleźli zdecydowanie więcej zakazanych substancji psychoaktywnych.

Było to ponad 932 gramy narkotycznych środków. Zabezpieczyli również woreczki nylonowe oraz wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających. Bełchatowianin usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - dodają funkcjonariusze. 

Za posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek prokuratura, tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Uważasz, że dodatkowe przerwy w pracy, to dobre rozwiązanie?
Łowcy pedofilów zatrzymali syna komendanta policji